„Drukarnia wyobraźni” 2019 r. – czyli jak Ela „zaraziła się pleksomanią”

ELŻBIETA TĄDEL zdobyła kwalifikację do wystawy pokonkursowej w V Ogólnopolskim Biennale Grafiki Warsztatowej Dzieci i Młodzieży „Drukarnia wyobraźni”. Wykonała pracę w technice pleksorytu, jest to technika graficzna druku wklęsłego. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Obrady jury odbyły się 1 marca 2019 r., oprócz domów kultury i szkół podstawowych w konkursie wzięli udział uczniowie szkół plastycznych i ASP. Jury podkreśliło wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac i stosowanie przez młodych artystów trudnych i różnorodnych technik graficznych. Na biennale wpłynęło 396 prac z 30 placówek z całej Polski. Wystawa pokonkursowa zostanie otwarta 29 marca 2019 r.
Ela tak pisze o swoich pracach wykonywanych na zajęciach koła „Grafiki”:
„Grafika wymaga więcej poświęcenia niż malarstwo. Same linoryty potrafią zająć dużo czasu i energii, a pleksoryty pochłaniają go o wiele więcej. Właśnie dlatego wybrałam tę technikę. Gdy rysuję na matrycy, a potem ocieram pot z czoła, podczas mozolnego i wyczerpującego drukowania jestem naprawdę szczęśliwa, dumna z siebie, mam szczególne przywiązanie do swojej pracy. Zauważyłam również, że zaraziłam „pleksomanią” innych rówieśników.”
Jeśli chcecie „zarazić się” miłością do sztuki, wykonywać prace w różnych technikach plastycznych: malarskich i graficznych to zapraszamy na zajęcia w pracowni plastycznej „Mansarda” w MDK w Świdnicy.(nauczyciel Joanna Waksmundzka)