Drukarka 3D w akcji

Pod koniec zeszłego roku oświatowego na Kole Robotyki narodził się pomysł aby wykorzystać dopiero co wybudowaną drukarkę 3D w trakcie zbliżającego się jubileuszu placówki. W październiku 2016 roku  MDK Świdnica obchodzi 65-lecie powstania. Postanowiliśmy, że z tej okazji wydrukujemy logo 65-lecia w formie figurki 3D. Od pomysłu do realizacji nie minęło dużo czasu i pierwsze prototypowe figurki były na początku czerwca bieżącego roku. Powstałe figurki wyglądały naprawdę nieźle ale zawsze można zrobić coś więcej. Prototyp został wyszlifowany i pomalowany na zajęciach w Kole Modelarskim. Efekt był piorunujący.  Postanowiliśmy, że wydrukujemy pamiątkowe figurki z okazji 65-lecia placówki. Figurka przyjęła dodatkowo formę stojaka na długopis, na biurko.

Koło Robotyki i Modelarskie od pierwszych dni września rozpoczęło masową produkcję pamiątkowych stojaków na długopis. Na Kole Robotyki stojaki były drukowane, a na Kole Modelarskim malowane. W trakcie najbliższych dni kończymy realizację planowanej ilości pamiątkowych figurek. Wielkie podziękowania dla modelarzy za pomoc.  Wyprodukowaliśmy ponad 105 pamiątkowych stojaków. Wydruk 105 sztuk trwał ponad 260 roboto-godzin drukarki co daje w przybliżeniu 15 godzin pracy dziennie. Na wydruki poszło 4 kg materiału, tj. 1400 metrów filamentu ABS, który kupuje się w formie nawiniętego na szpule sznura przypominającego grubą nić.

Przypomnijmy, że zastosowana drukarka 3D została zbudowana przez uczestników Koła Robotyki dzięki pomocy finansowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

O to kilka zdjęć z przygotowywań pamiątkowych figurek z logiem MDK:[themify_icon icon="fa-link" ] Galeria zdjęć na Fli

Loading