Dorobek twórczy wychowanków MDK

Zespół powstał w 1986 r. z czystej potrzeby tworzenia inspirowanej cytatem: „Człowiek musi tworzyć” Antoine de Saint-Exupéry’ego. Dzięki przychylności Dyrekcji i udostępnienie sali prób mieliśmy możliwość komponowania własnych utworów muzycznych. Naszym opiekunem był P. Janusz Lipiński. Dzięki jego profesjonalnym wskazówkom i zaangażowaniu reprezentowaliśmy Młodzieżowy Dom Kultury i Świdnicę na wielu przeglądach i konkursach [od Hajnówki po Biberach]. Teraz, z wieloletniej perspektywy okazuje się, że mieliśmy szansę uczestniczenia w czymś absolutnie ponadczasowym.
Być może to krótkie video będzie dla wielu Państwa wychowanków kolejnym, dobrym przykładem na to, że z delikatnej materii jaką jest proces twórczy – kreuje się wartości, które są w stanie pokonać uciekający czas.

Podstawowy skład grupy w latach 1984-1990:

Rafał Sitarek – śpiew, harmonijka

Wojciech Kuchnowski – gitara, teksty, kompozycje

Grzegorz Galant – instrumenty klawiszowe

Artur Gaj – perkusja

Bogusław Chiliński – gitara basowa

Wygląda na to, że w rezultacie obostrzeń związanych z prewencją w rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, zespół się reaktywował. Nagrany został utwór „Czas ucieka”. W opracowaniu są kolejne kompozycje. Można przypuszczać, że w czasie nadchodzących miesięcy przygotowany zostanie materiał na płytę, a przynajmniej na pół płyty:)

Loading