DLA GITARZYSTÓW 5


Dzień dobry,
Dzisiaj dla gitarzystów mamy kolejne zadania związane z nutkami z ćwiczeniem. Zastanawiałem się , czy ściąga jest jeszcze potrzebna. Niech będzie.Teraz nutki do podpisania. Może już bez patrzenia, tylko sprawdzamy, czy już się nauczyliśmy.Może spróbujmy to zagrać. Dla ułatwienia podpowiem, że wszyscy znamy tę melodię. To było zadanie głównie dla grupy pierwszej. Czekam na wasze odpowiedzi smsowo. Oczywiście bardziej zaawansowani też mogą. Teraz akordy. To już dla grupy II i III.  Chciałbym abyśmy przez ten i przyszły tydzień nauczyli się schematu akordów do piosenki Hej Joe.
Akordów jest pięć: C, G , D , A, E. Wszystkie durowe. Trzy już znamy: C, G, E. Musimy teraz jeszcze opanować dwa akordy: A i D. Spoglądamy na nasz diagram i ćwiczymy.

 
Gdy to opanujemy, to gramy wszystkie akordy po cztery uderzenia, starajć się nie robić przerw. Jeżeli juz umiemy, to bierzemy się za rytm i tempo ale o tym następnym razem. Dla ambitnych i niecierpliwych mam ten filmik:


Trzecia grupa też popracuje, przypomni sobie tę melodię i jeszcze poproszę was o przypomnienie Hymnu MDK, nuty, akordy, jak komu wygodniej :).  na zakończenie jeszcze nutki do naszego wcześniejszego grania. Pamiętacie Suzannę?

  Pamiętajcie o SMSach i zaglądaniu na naszą stronę na FB. M.J.

 

Loading