Warsztaty świdnickich mażoretek

Trzy intensywne dni nauki tańca mażoretkowego, nauki pracy batonem . Tak krótko można opisać pobyt 24- osobowej grupy dzieci z pracowni tanecznej podczas warsztatów tanecznych w Trutnovie.

W ramach kontynuacji projektu „Świdnicki GRYF i Trutnowski SMOK” uczestnicy pracowni  tanecznej prowadzonej przez Annę Trzeciak z MDK wyjechali na warsztaty taneczne do Středisko volného času do Trutnova. Celem i głównym założeniem programowym warsztatów było kształcenie zdolności porozumiewania się z innymi ludźmi przez sztukę, integracja dzieci i młodzieży, popularyzacja spędzania czasu wolnego w sposób aktywny, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa, a przede wszystkim nauka tańca mażoretkowego – mówi Anna Trzeciak.

Warsztaty artystyczne odbywały się od 21 listopada do 23 listopada w sali baletowej w teatrze  w Trutnovie .Udział w nich wzięły dzieci z MDK oraz 25 – osobowa grupa dzieci z zespołu Czeskiego Středisko volného času.

Być mażoretką to ciągły ruch, poczucie rytmu, takt, gracja, elegancja, zwinność, precyzja ruchów, pewność siebie, wdzięk, uroda, uśmiech, radość. To często wiele godzin treningów, pracy i wyrzeczeń, ale jak mówią mi dziewczęta  – warto -podkreśla Anna Trzeciak, nauczyciel grupy świdnickich mażoretek.

Spotkanie prowadziły instruktorki z Czech i Polski, a świdnickie tancerki trenowały pod okiem choreografki z Czech Sarka Hlavacova.

Loading