Czerwcowe spotkania w „Polifonii”

Choć  mamy lipiec i już drugi tydzień pełną parą działają wakacyjne warsztaty „Przebojowe lato”, to warto przypomnieć czerwcowe spotkania w naszej pracowni. Po całym roku prezentacji on-line wszyscy z entuzjazmem, godnym prawdziwych artystów, z radością zaprezentowali się na scenie. Nareszcie mogli zagrać, zaśpiewać i zatańczyć dla najbliższych. Wprawdzie spotkania były w małym gronie poszczególnych kół, a nasza scena do największych nie należy, ale występ „na żywo” to jest coś! W końcu można było się ukłonić , usłyszeć oklaski, zobaczyć uśmiech na twarzy rodziców czy rodzeństwa.

„Klawiatura” rozpoczęła spotkaniem laureatów konkursu keyboardowego link:https://mdk.swidnica.pl/mistrzowie-z-klawiatury-nagrodzeni/ , Studio Piosenki i „Wirusy” popisywały się na „Antoniadzie” link: https://mdk.swidnica.pl/polifoniczne-super-mlodziki/, dlatego „Timki” i „Totus Musicus” nie mogły być gorsze.

Zespół „Timki” uczcił Dzień Taty i Mamy 16 i 23 czerwca spotkaniami pt. „Śpiewamy dla taty i mamy”. „Mama, tata wszystko wie” – śpiewały Kaja i Pola Kryjom, Chanel Soldano, Milenka Białoskórska, Kaja Kotarba, Emilka Jarema, Sara Szubart, Agatka Dyrda, Emilka Szczepara, Kalinka Krajciewicz. Były uściski dla mamy i taty! Był też taniec w stylu dawnym, z ulubionymi obrotami:).

 

Zespół muzyki dawnej „Totus Musicus” zaprosił najbliższych na koncert „Nasza muzyka”, na którym usłyszeć można było nie tylko utworu dawne. Zagrały najwytrwalsze instrumentalistki: Zuzia Gąszowska, Łucja Bojnowska, Hania Suszek i Zosia Gołowkin. Motywem przewodnim był kanon z XVI w. Michaela Praetoriusa pt. „Viva la musica” czyli niech żyje muzyka! I niech to hasło prowadzi wszystkich podczas wakacyjnych wędrówek, wyjazdów, spotkań z przyjaciółmi , a potem niech przypomni o MDK i przyprowadzi wszystkich na zajęcia do pracowni muzycznej „Polifonia”:)

Posłuchajmy…

i zobaczmy…

 

Ostatni tydzień zajęć upłynął nie tylko na prezentacjach, ale też na spotkaniach integracyjnych w pracowni – były mini-popisy w ramach zajęć czyli wokalne „Co nam w duszy grało”, lody i słodycze na uzupełnienie sił i oczywiście dyplomy – takie nasze MDK-owskie świadectwo.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i gościom za przybycie na nasze koncerty i za respektowanie zasad reżimu sanitarnego, który jednak wciąż obowiązuje. Do zobaczenia po wakacjach!

A z wszystkimi, którzy jeszcze nie wyjechali widzimy się oczywiście na warsztatach – „Przebojowe wakacje” w „Polifonii” to jest to! Relacje z warsztatów w kolejnych wpisach – wszystko dokumentujemy:) …

Od 12 lipca czyli w ostatnim tygodniu warsztatów zapraszamy na Dni Otwartych Drzwi, można przyjść i zobaczyć jak działamy. Podobnie w pierwszym tygodniu września – od 30 sierpnia (poniedziałek) pracownia stoi otworem dla wszystkich stałych i nowych uczestników. Przyjdź, zobacz, zostań! Zapraszamy też na Festyn MDK, który odbędzie się 1 września –  od godziny 16.00 wszyscy bawimy się na posesji MDK w dz. I  przy ul. Nauczycielskiej.

Z wakacyjnym pozdrowieniem:) – Agnieszka Banach

Loading