„CICHE ŻYCIE” czyli MARTWA NATURA Z KSIĄŻKĄ

8.04.2021 r.

Mansarda” zaprasza uczestników czwartkowych zajęć (i wszystkich chętnych) do stworzenia martwej natury z książką. Martwa natura to gatunek malarski na pewno wam znany (choć chyba częściej malujemy pejzaże, pamiętacie konkursy „Pejzaż zimowy” czy „Pejzaż wiosenny”). Termin martwa natura pojawił się w XVII wieku, oznacza „ciche, nieruchome życie”. W obrazach o tej tematyce umieszczano np. owoce, kwiaty, instrumenty muzyczne czy książki.

Proponuję do wykonania kompozycję rysunkową lub malarską składającą się z przedmiotów, które macie na swoim biurku. Zamieście w swojej pracy książkę, która symbolizuje między innymi naukę, wiedzę, mądrość i sztukę. Takie zadanie plastyczne, aby biurko nie kojarzyło się wam tylko ze zdalną nauką, ale także ze sztuką i pięknem zwykłych przedmiotów.

PS. Prace proszę przesłać na adres j.waksmundzka@mdk.swidnica.pl . Wasze dzieła będą prezentowane w cyklu „Dzieła z „Mansardy”” na stronie MDK Świdnica i facebooku „Pracownia plastyczna „Mansarda” MDK Świdnica”. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy!

 

Loading