Byliśmy „INNI” – 1 grudnia Światowy Dzień Walki z ” AIDS”

Młodzieżowy Dom Kultury im Mieczysława Kozara -Słobódzkiego co roku w dniu 1 grudnia jest organizatorem imprezy ” Rock przeciw AIDS”, która odbywa się w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS. W tym roku w dniu  1 grudnia  o godz. 16.00 przed głównym wejściem do teatru rozpoczął się happening, w którym przedstawicielka Powiatowej  Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pani Adrianna Kalin i przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Świdnicy z Wydziału Zdrowia pani Barbara Świętek zabrały głos prezentując materiały  dotyczące najnowszych statystyk HIV i AIDS oraz utrwalania bezpiecznych zachowań. W następnej kolejności grupy: teatralna „Pauza”, przedstawicielki RAM oraz taneczna SEKNOND, Mażoretki wzięły udział w happeningu pt. „Inny”. Młodzież ubrana w kombinezony: niebieskie, czerwone zaprezentowała historię człowieka, który różni się od innych(może być chory, może być cudzoziemcem, może mieć inny kolor skóry, inną orientację seksualną itp) w jaki sposób społeczeństwo go odrzuca jak zachowywuje się wobec „Innego”, w jaki sposób jest izolowany, jak czuje się samotny i nieszczęśliwy.

Tak opisały ten dzień uczestniczki grupy ” Pauza”:

„Zimne popołudnie, pierwszy dzień grudnia. Kosmici szwędający się po rynku rozdawali ulotki zmarzniętym przechodniom. Przechodnie odrzucali kosmitów i ich ulotki. Po godzinie 16.00 zaczęło się. Mimo złych warunków pogodowych przedstawienie trwało. Wokół nas zebrała się grupa widzów. Byliśmy obserwowani. Z pomocą przyszła nam grupa taneczna. W kryzysowej sytuacji grupa podała nam nasze czerwone rękawice. Po wszystkim odetchnęliśmy z ulgą