Brawo „Wirusy”! – wyróżnienie i puchar dla zespołu na Ogólnopolskim Festiwalu „EKOPIOSENKA ‘2024”!

Ostatnia sobota maja była wyjątkowym dniem dla zespołu „Wirusy” z pracowni muzycznej „Polifonia” dz. II MDK. To właśnie tego dnia – 25.05.2024r. – miały miejsce w MCK w Legnicy finałowe przesłuchania Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ekologicznej „EKOPIOSENKA ‘2024”. Był to prawdziwy muzyczny maraton – wystąpiło prawie 40-stu najlepszych wykonawców, wybranych z 75 różnych nadesłanych prezentacji. Przesłuchania zaczęły się o godz. 10.00 i trwały do godz. 14.00. Potem wszyscy z niecierpliwością czekali na godzinę 17.00 czyli rozpoczęcie Koncertu Galowego, na którym zostały ogłoszone wyniki. „Wirusy” nie zawiodły! Zespół w składzie: Liliana Chudzińska, Zofia Skrzypek, Anna Kudela i Sara Szubart został podwójnym laureatem konkursu. W kategorii VI (zespoły) dziewczęta zdobyły wyróżnienie, a dodatkowo otrzymały nagrodę i puchar Dolnośląskiego Oddziału TPD w Legnicy. Ogromne gratulacje! Trzeba dodać, że w swojej kategorii dziewczęta były najmłodsze. Pozostałe startujące zespoły to byli wykonawcy starszych klas szkoły podstawowej i szkoły średniej, a nasze „Wirusy” to II i III klasa SP. Dziewczęta naprawdę zaśpiewały świetnie. Nawet jury, którego przewodniczącym Jerzy Słota – znany muzyk i wokalista, członek zespołu VOX, stwierdziło, że różnice pomiędzy nagrodami, a wyróżnieniami są minimalne. To fakt – poziom konkursu był wysoki i bardzo wyrównany. Tym bardziej ogromne brawa dla „wirusowych” dziewcząt!

Tak było…

zaśpiewały…

i wygrały😊!

 

Tak właśnie było…

Wróciliśmy do Świdnicy bardzo późno – była już prawie 20.00, wszyscy byliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi😊 Bardzo dziękuję rodzicom dziewcząt za pomoc w organizacji wyjazdu i opiece nad grupą. Szczególne podziękowania dla mamy Lili, Pani Katarzyny Byra-Chudzińskiej, która bardzo pomogła nam w dotarciu do Legnicy.

To jeszcze nie koniec konkursowych zmagań „polifonicznych” wokalistek. W następną sobotę Ania Kudela jedzie do Lubina, gdzie weźmie udział w Finale konkursu „O złotą nutkę”. Kciuki dalej obowiązkowe😊!

Agnieszka Banach

Loading