Brawo „Klawiatura”! – nagrody dla najlepszych na XVIII Dolnośląskim Konkursie Keyboardowym „Mistrz Klawiatury’2023”!

Warto było więcej popracować – puchary i wyróżnienia w rękach najbardziej pracowitych keyboardzistów z koła „Klawiatura”!

W piątek 21 kwietnia 2023r. w sali widowiskowej dz. II MDK przy ul. Słobódzkiego odbył się XVIII Dolnośląski Konkurs Keyboardowy „Mistrz Klawiatury’2023”, na którym wśród laureatów nie zabrakło najlepszych keyboardzistów z koła „Klawiatura” z pracowni muzycznej „Polifonia” dz. II MDK. Konkurs miał formułę otwartą, dlatego oprócz ambitnych klawiszowców z województwa dolnośląskiego byli też uczestnicy z województwa opolskiego czy łódzkiego! Wszyscy obecni na konkursie mieli też okazję wysłuchać ubiegłorocznego „Super Mistrza Klawiatury” – Igora Paluszczaka, laureata Grand Prix „Mistrz Klawiatury’2022”. Igor przyjechał specjalnie z Kluczborka i wystąpił z recitalem jako gwiazda konkursu. Koncert był świetny – Igor to prawdziwy wirtuoz keyboardu.

Szczegółowe wyniki i pełną relację fotograficzną z XVIII Dolnośląskiego Konkursu Keyboardowego „Mistrz Klawiatury’2023” można zobaczyć na stronie MDK pod linkiem: https://mdk.swidnica.pl/xviii-dolnoslaski-konkurs-keyboardowy-mistrz-klawiatury2023-juz-za-nami/

A oto tegoroczni „Mistrzowie Klawiatury” z naszej pracowni:

w kategorii I

Natan Mądry

zdobył III miejsce i tytuł „Drugiego Wicemistrza Klawiatury 2023” oraz nominację do Finału

   Hania Fabian zdobyła wyróżnienie

w kategorii II

wyróżnienia otrzymały:

 Oliwia Kurzawa

i

Iga Szklarczyk

w kategorii III

 Zuzanna Gąszowska zdobyła III miejsce

i tytuł „Drugiego Wicemistrza Klawiatury 2023” oraz nominację do Finału

W tym roku zapowiadany jest Finał Ogólnopolski tego konkursu, mający się odbyć w czerwcu w MDK Wrocław -Śródmieście. Już trzymamy kciuki za Natana i Zuzię, którzy zakwalifikowali się do dalszego etapu .

Ogromne podziękowania należą się też Tosi Mielcarek, która pełniła rolę konferansjera i inspicjenta sceny na konkursie. To była prawdziwa „prawa ręka” koordynatora czyli Agnieszki  Banach. Szczególne podziękowania pragnę złożyć mamie Antka Chudzińskiego, Pani Katarzynie, która była sponsorem naszego konkursu. To dzięki niej uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek i mogli wzmocnić siły podczas konkursowych zmagań.

Wszystkim naszym wykonawcom jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w przyszłości. Warto pracować, warto próbować! Jesteście motorem do działania dla innych – tych jeszcze niezdecydowanych. Dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej pracowni i MDK!

Agnieszka Banach

Loading