Skip to content

Bożonarodzeniowy Turniej Szachowy

VII Bożonarodzeniowy Turniej Szachowy LOGO

W dniach 9-10 grudnia br. w Klubie Bolko w Świdnicy w ramach akcji Świdnicka Kolęda odbył się VII Bożonarodzeniowy Turniej Szachowy. Na starcie stanęło 54 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch grupach turniejowych. W Grupie A grali seniorzy i juniorzy starsi. Rozegrano 8 rund tempem 30 minut + 30 sekund na ruch. Grupę B tworzyli juniorzy do 10 lat, którzy rozegrali 7 rund tempem 15 minut + 15 sekund na ruch.

W klasyfikacji generalnej Grupy A zwyciężył zaledwie 11-letni Jakub Owad (KSz Miedź Legnica), który o pół punktu wyprzedził Janusza Kilańskiego (KSz MIKAMA Świdnica) – zwycięzcę klasyfikacji seniorów. Drugie miejsce wśród seniorów zajął Michał Ryszawy (Strzegom), a trzecie Paweł Walczak (KSz GAMBIT MDK Świdnica). Wśród juniorów drugie miejsce zajął Piotr Jabłoński (UKS Gekon Nysa), a trzecie Samuel Jacek (KSz GAMBIT MDK Świdnica). W klasyfikacji juniorek wszystkie trzy pierwsze miejsca zajęły reprezentantki GAMBITU MDK: pierwsze – Emilia Ćwirko, drugie – Julia Klima, i trzecie – Aleksandra Przychocka.

W Grupie B po wspaniałej grze z kompletem punktów zwyciężyła Elżbieta Błaszkiewicz (UKS Giecek Radków). Za nią w grupie dziewcząt do 10 lat uplasowały się Oliwia Szczeblowska i Jagoda Banasik (obydwie KSz GAMBIT MDK Świdnica). Wśród chłopców do 10 lat zwyciężył Kornel Waligóra (KSz MIKAMA Świdnica). Drugi był Marcel Bobkiewicz-Pérez, a trzeci Wiktor Kopacz (KSz GAMBIT MDK Świdnica). Co ciekawe, wszyscy trzej chłopcy uczą się w Społecznej Szkole Podstawowej. Najlepszą szachistką do 8 lat okazała się Maja Mazur. Tuż za nią znalazły się Emilia Cieśla i Marianna Ostrowska (wszystkie KSz GAMBIT MDK Świdnica). W klasyfikacji chłopców do 8 lat zwyciężył Jakub Banasiak (KSz GAMBIT MDK Świdnica). Drugi był Robert Zdanowski (SP Jaworzyna Śląska), a trzeci Kamil Walczak (KSz GAMBIT MDK Świdnica). Wśród chłopców do 6 lat zwyciężył Bartosz Rodziewicz przed Alexem Gierulą i Antonim Rudnikiem (wszyscy KSz GAMBIT MDK Świdnica).

W sprawnej organizacji turnieju pomogli Leszek Matus z Działu Imprez MDK oraz Marcin Kruk i Marek Śliwowski ze Stowarzyszenia GAMBIT MDK Świdnica. Sędzią głównym turnieju był Marcin Korzekwa. Pomagał mu Wiktor Chołody.