Bożonarodzeniowy Turniej Szachowy – Cerveny Kostelec

W dniu 22.12.2018 r. szachiści Klubu Szachowego GAMBIT MDK Świdnica brali udział w Bożonarodzeniowym Turnieju Szachowym (4. vánoční šachový turnaj ) w miejscowości Červený Kostelec (Czerwony Kościół) w Republice Czeskiej. Jest to malownicza miejscowość położona między Trutnowem a Nachodem.
W czwartej edycji tego turnieju wzięło udział 83 szachistek i szachistów, w tym 29 z GAMBITU.
Turniej był rozgrywany w jednej grupie na dystansie 9 rund po 15 minut na partię dla zawodnika i był ostrym przetarciem dla naszych młodych zawodników, ponieważ szachiści z Czech to przede wszystkim silni seniorzy. Świadczy o tym fakt, iż oprócz świdnickiego szachisty Kamila Gałuszki (miał 3 nr startowy) z naszych młodych zawodników najwyżej rozstawiony był Michał Turek, który był dopiero 39 na liście startowej. I właśnie w ostatniej rundzie doszło do pojedynku o pierwsze miejsce pomiędzy Michałem Turkiem a Kamilem Gałuszką. Po zaciętej partii wygrał Kamil Gałuszka (ostatnio wybrany z ramienia Klubu Szachowego GAMBIT MDK w skład Rady Sportu, powołanej przez Prezydenta Miasta Beatę Moskal – Słaniewską), wygrywając jednocześnie samodzielnie cały turniej – zdobył 7,5 pkt. Michał Turek ostatecznie zajął 6 miejsce – 6,5 pkt. Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Roksana Zapolska ( 4 pkt), a trzecie – Weronika Woźny (3 pkt). Oprócz Michała bardzo dobrze zaprezentowali się też: 18 w klasyfikacji ogólnej jedenastoletni Oskar Perek – 6 pkt oraz Piotr Tomczak (10 lat), Igor Śliwowski (8 lat) oraz Maciej Kaczmarzyk – po 5 pkt. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.