Bolko II ponownie na Świdnickiej Gryfiadzie!

Parada pełna barwnych strojów, smoków, świdnickich legend już po raz drugi przeszła ulicami Świdnicy. Tegoroczne widowisko plenerowe w ramach polsko -czeskich współpracy projektu Trutnowski Smok i Świdnicy Gryf tym razem związane z legendą o Bolku II i jego najlepszym budowniczym i wzniesieniu dwóch wież przy budowanym kościele.

W paradzie wzięło udział łącznie kilkanaście szkół i przedszkoli. Nie zabrakło rodziców naszej silnej reprezentacji czyli dzieci i młodzieży oraz opiekunów i nauczycieli.

Oprócz średniowiecznej parady, która przeszła ulicami miasta wokół Rynku,  zobaczyliśmy prezentacje artystyczne szkół oraz musical „Bajki Lat Minionych.

Uczestnicy prezentacji artystycznych walczyli o Puchar Prezydenta Miasta Świdnicy oraz wiele innych, cennych nagród, ufundowanych przez Urząd Miasta w Świdnicy.

Pierwsze miejsce wśród Szkół Podstawowych i Gimnazjów zajęła Szkoła Podstawowa nr 105 z „Legendą o powstaniu Świdnicy” w nagrodę otrzymała 2 000 złotych. Drugie miejsce i 1 500 złotych przypadło Szkole Podstawowej nr 315 za „Jak w Świdnicy wieżę katedralną budowano”, trzecie miejsce i 1 000 złotych zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 4 za „Autostopem po Świdnicy”.

Wyróżnienie przyznano dla Szkoły Podstawowej nr 8 za „Legendę o herbie świdnickim” w kwocie 700 zł.

Pozostałe szkoły otrzymały również nagrody finansowe w kwocie 500 zł: SP 4, SP 6, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Bliżej Dziecka”SP 1, oraz Gimnazjum nr 1 i 2.

Prezentacje oceniało jury w składzie: Monika Jamro -inspektor Departamentu Edukacji i Kultury, Gunter Fiedler  z Departamentu Rozwoju Miasta Trutnov, Anna Rudnicka – dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, Adriana Miara – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy oraz Wiesław Rośkiewicz – dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Ogromne podziękowania składamy wszystkim szkołom i przedszkolom za wspaniały udział w Gryfiadzie, a przede wszystkim ich opiekunom i nauczycielom, którzy przygotowali wraz z dziećmi i młodzieżą niesamowite i zachwycające prezentacje artystyczne.
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ