Bieg w hołdzie patrona

Po raz kolejny podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy w sposób wyjątkowy uczcili pamięć o patronie swojej placówki. 10 października 2015 r. odbył się VIII Bieg Patrolowy Śladami Mieczysława Kozara – Słobódzkiego.

W biegu wzięło udział 12 drużyn, które utworzyli uczestnicy stałych zajęć organizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury. Do zabawy dołączyli również ich nauczyciele oraz rodzice dzieci i młodzieży korzystających z pracowni tematycznych placówki.

Bieg to tylko umowna nazwa konkursu, jaki dla swoich podopiecznych każdego roku organizuje MDK, a udział w nim traktowany jest jak deklaracja przynależności do MDK-owskiej rodziny. W ramach rywalizacji uczestnicy zabawy sprawdzają swoją wiedzę na temat patrona Młodzieżowego Domu Kultury, podążają jego śladami odnajdując je w historii miasta. Poszukują miejsc, które pamiętają tego wybitnego nauczyciela i kompozytora.

Oprócz sprawdzianu wiedzy o patronie, rozegrano trzy konkurencje sportowe: narty Bolka, nawijanie sznurka oraz strzelanie z łuku do celu. Zadania te w tegorocznej edycji również były punktowane. Strzelanie z łuku do celu to konkurencja, która rozgrywana była po raz pierwszy i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Była ona możliwa dzięki uprzejmości Klubu Łuczniczego ze Świebodzic AMEOLI – podsumowuje Arkadiusz Walerowicz, koordynator Biegu.

Ciepły poczęstunek dla uczestników zapewnili właściciele zaprzyjaźnionej restauracji „Pod Kopułą”. Dodatkową atrakcją dla uczestników biegu był wspólny taniec Belgijki, który przygotowany został przez Radę Aktywnej Młodzieży działającą przy MDK.

Impreza przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze.

W VIII Biegu Patrolowym Śladami Mieczysława Kozara – Słobódzkiego przyznano 3 miejsca:

1 miejsce: pracownia teatralna Pani Joanny Chojnowskiej

2 miejsce: pracownia taneczna Pani Anny Trzeciak

3 miejsce: pracownia plastyczna Pani Joanny Waksmundzkiej

Pozostałe pracownie, które wzięły udział w biegu:

Pracownia taneczna Pani Renaty Szczepanik

Pracownia muzyczna Pani Agnieszki Banach

Pracownia muzyczna Pana Mirosława Jabłońskiego

Pracownia teatralna Pani Wioletty Ziobrowskiej

Pracownia muzyczna Pani Ewy Tyszkiewicz

Pracownia turystyczna Pana Zbigniewa Curyla

Pracownie szachowe (łączone) Pana Marcina Korzekwy

Pracownia AGRAFKA Pani Joanny Walerowicz

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Loading