Barwy Niepodległości – protokół

Wernisaż „Ta,co nie zginęła…”

„Bo wciąż na jawie widzę
i co noc mi się śni,
że TA ,CO NIE ZGINĘŁA,
wyrośnie z naszej krwi.”

Wiersz Edwarda Słońskiego,napisany we wrześniu 1914 r., można uznać za motto wystawy „Barwy Niepodległości”. Młodzi artyści w swoich pracach odnieśli się do postaci Piłsudskiego, Słobódzkiego – patrona MDK Świdnica, Legionów Polskich, obrońców Lwowa, przedstawili prace w polskich barwach narodowych, prace, które wyrażają szacunek dla tych, którzy przelali krew, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce.
5 listopada 2018 r. w Klubie „Bolko”odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Barwy Niepodległości”.Na przywitanie ,licznie zgromadzona publiczność, wysłuchała wokalistek ze Studia Piosenki „La Chanson”.
Wernisaż prowadziła Joanna Waksmundzka, a nagrody wręczał dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Na dwunastą edycję konkursu wpłynęły 524 prace z trzydziestu placówek oświatowych z całej Polski. Komisja przyznała 16 nagród i 20 wyróżnień. Na wystawie pokonkursowej można oglądać prawie sto prac. Wszyscy autorzy prezentowanych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody i upominki ufundował Urząd Miejski w Świdnicy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy za przybycie na wernisaż i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie- Nowy Rok”. Na prace czekamy do końca listopada.
(opracowała Joanna Waksmundzka)

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

Loading