Bardzo dobry start szachistów GAMBITU MDK na Mistrzostwach LZS powiatu świdnickiego, Żarów, 16.03.2019

16 marca 2019 roku szachiści mieli kolejną okazję do rywalizowania między sobą w Mistrzostwach LZS powiatu świdnickiego. Turniej, jak co roku, zorganizowany został przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy oraz GLKS Goniec Żarów w Szkole Podstawowej w Żarowie.

W turnieju wzięło udział 67 szachistów (seniorów, juniorów, młodzików).

Najlepszy wśród seniorów był Kamil Gałuszka, za nim uplasował się Czesław Stec, trzecie miejsce zajął Marek Szmyd. Wszyscy zawodnicy reprezentują GLKS Goniec Żarów. Wśród seniorek najlepsza była Jagoda Dydyńska.

Najlepszą juniorką okazała się Anna-Maria Michalska. Drugie miejsce zajęła Karolina Tomczyk, reprezentantka
klubu szachowego GAMBIT MDK Świdnica. Wśród juniorów zwyciężył Oskar Perek (GAMBIT MDK Świdnica), drugie miejsce zajął Maciej Kaczmarzyk (również GAMBIT MDK Świdnica), trzecie Konstanty Roubo (GLKS Goniec Żarów).

Najmłodszą mistrzynią została Weronika Komaniecka (GLKS Goniec Żarów), druga była Roksana Zapolska (GAMBIT MDK Świdnica). Ostatnie miejsce na podium zajęła Liliana Jarząbek (GAMBIT MDK Świdnica). Najlepszym chłopcem w wieku do 11 lat został Jan Molecki (GLKS Goniec Żarów), drugie miejsce zajął Igor Śliwowski (GAMBIT MDK Świdnica), trzecie Tomasz Mazurek (GAMBIT MDK Świdnica).