Antoniada czyli rodzinne podsumowanie pełne dobrej zabawy

Pokazy taneczne, występy muzyczne, prezentacje artystyczne, zawody modeli balonów na ogrzane powietrze, wyróżnienia dla zaangażowanych dzieci i młodzieży, honorowe odznaczenia Przyjaciół MDK i czas wypełniony licznymi konkursami i zabawami z nagrodami to wielki efekt Antoniady.
W ubiegłą sobotę na terenie OSiR odbył się Festyn Postaw na Rodzinę – Antoniada, który jednocześnie był podsumowaniem  roku oświatowego 2014/2015.
Imprezę rozpoczął pokaz taneczny grupy Mażoretek Pani Anny Trzeciak , oraz odśpiewanie Hymnu MDK przez młodzież uczęszczającą na zajęcia muzyczne do Pani Agnieszki Banach, W trakcie trwania Antoniady uczestnicy festynu mogli wziąć udział w różnego rodzaju grach i zabawach, rozmowy z psychologiem oraz skosztować ciepłej zupy przygotowanej prze MOPS.
– Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy w ramach festynu „Postaw na rodzinę” zaproponował bawiącym się rodzinom możliwość skorzystania z porad psychologicznych oraz broszur i ulotek prezentujących formy i miejsca wsparcia dla całych rodzin, jakie są dostępne w Świdnicy – podkreśla Dorota Szyłobryt z MOPS w Świdnicy.
Ponadto pracownicy Ośrodka przygotowali zabawy dla dzieci, w których uczestniczyli również rodzice. Dzieci  zdobywały punkty, a za uczestnictwo w różnych konkurencjach otrzymywały nagrody. Dla dzieci i ich opiekunów przygotowany został gorący poczęstunek. W festynie wzięli udział wszyscy uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury  w Świdnicy.
Odznaczenia Małego Super Młodzika oraz Super Młodzika otrzymało 93  uczestników zajęć MDK. Tytuł  Małego Super Młodzika oraz Super Młodzika wręczyli najbardziej zasłużonym uczestnikom zajęć: poseł na Sejm RP- Teresa Świło oraz zastępca Prezydenta Miasta Świdnicy – Szymon Chojnowski oraz dyrektor placówki, Zbigniew Xuryl. Podczas festynu publiczność mogła podziwiać również występy poszczególnych  pracowni działających w MDK na scenie lub spróbować swoich sił kierując robotem stworzonym prze młodzież na zajęciach robotyki bądź zagrać partię szachów z uczestnikami zajęć szachowych.
Dzieci i dorośli mogli kierować robotem za pomocą aparatury i ubranych okularów, patrząc tylko przez kamerą zamontowaną na robocie. Były pokazy robotów minisumo oraz pokaz etapów budowy robota – wspomina Zbigniew Brożbar, opiekun stoiska robotyki.
Atrakcją festynu okazały się również zawody balonów  na ogrzane powietrze. Podsumowano oraz nagrodzono laureatów konkursów plastycznych na Logo 70 – lecia Świdnickiej Oświaty, oraz logo 65 lat MDK przez Dyrektora MDK oraz Elżbietę Tarnowską koordynatora konkursów. Podziękowano rodzicom działającym w Komitecie Rodzicielskim MDK,  wręczając pamiątkowe dyplomu oraz kwiaty. Ważnym punktem Antoniady było wręczenie honorowego tytułu „Przyjaciel MDK”. Pamiątkowy grawerton oraz słowa uznania wraz z podziękowaniami Zbigniewa Curyla -Dyrektora MDK w Świdnicy odebrali: Ewa Matyszczyk – Borońska – rodzic podopiecznej MDK-u, mocno zaangażowanaw życie placówki, Jan Czałkiewicz – kierownik obiektów OSiR Świdnicy) oraz Mariusz Barcicki – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy .
Całość Festynu Postaw na Rodzinę – Antoniada zakończył spektakl przygotowany przez uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy pt. „Bajki lat minionych”.
Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara – Słobódzkiego przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy oraz Urząd Miasta.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>