Antoniada 2021

ANTONIADA’2021 święto wszystkich placówek wychowania pozaszkolnego już za nami. W piątek 11 czerwca miało miejsce Uroczyste Zakończenie Roku Oświatowego w MDK czyli podsumowanie rocznej pracy. Inne niż wszystkie. Pomimo panujących obostrzeń udało sie nam spotkać w sali teatru i uhonorować wszystkich zasłużonych zarówno uczestników, jak i dorosłych. W uroczystości gośćmi byli Zastępca Prezydenta Miasta Pan Szymon Chojnowski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji UM Pan Tadeusz Niedzielski. Wśród wielu prezentacji artystycznych swoje umiejętności wokalne i recytatorskie przedstawili młodzi uczestnicy pracowni muzycznych, teatralnych.

To był czas na podziękowania dla rodziców zaangażowanych w życie MDK. Dla najaktywniejszych Rada Pedagogiczna postanowiła przyznać Honorowy Tytuł PRZYJACIEL MDK. W tym roku były to cztery osoby: Pani Gracjana Krawczyk oraz Panowie: Tadeusz Szarwaryn, Marcin Kruk i Janusz Lipiński.

Wśród kilkuset uczestników zajęć stałych nauczyciele wytypowali 47 laureatów odznak: SUPER MŁODZIK i MAŁY SUPER MŁODZIK w trzech stopniach oraz prestiżowe wyróżnienie – LIDER MDK.

Był czas na wspomnienie pierwszego Przyjaciela MDK i Dyrektora MDK Pana Jana Górskiego, który stworzył tekst Hymnu dla Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Na zakończenie młodzież piosenką „W eMDeKu na urodzinach” zaprosiła na jubileusz 70 lecia MDK już w październiku.

 

Poniżej galeria zdjęć autorstwa Marcina Korzekwy.

Loading