Ania i Marta na Wigilii Organizacji Pozarządowych ‘2022

Pracownia „Polifonia” też wysłała „światełko do nieba”! Na Wigilii Organizacji Pozarządowych , która odbyła się 22 grudnia 2022r. na Placu Św, Jana Pawła II – przy siedzibie COP w Świdnicy nie zabrakło naszych reprezentantek. Muzyczne światełko wysłały w naszym imieniu Marta Lurka i Ania Kudela z „polifonicznego” Studia Piosenki. Bardzo dziękujemy za piękny występ, zarówno Ani i Marcie , jak i ich Rodzicom, którzy pomogli przy organizacji tego występu.

„Pora na wigilię”, o której śpiewała Marta , już minęła, ale styczeń to czas kolędowania, dlatego kto chce może razem z Anią zanucić pastorałkę „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”.

Tak śpiewała pod „katedralną chmurką” Ania:

Dla ułatwienia podaję słowa:

 1. Dziś w stajence mały Jezus się narodził
  I pobożnie swoje małe rączki złożył
  Chociaż jest maleńki błogosławi już
  Wszystkim, którzy zaśpiewali Mu

Ref. Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś
Niech kolęduje z nami cała ziemia
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś
Niech kolęduje z nami cały świat. /2x

 1. W takt kolędy wieją wiatry, szumią drzewa
  Cały świat kolędę Jezusowi śpiewa
  Niech kolędy nuta mocno w świecie brzmi
  Maleńkiemu Jezusowi dziś

Ref. Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…

 1. In excelsis Deo śpiewajmy do Pana
  A śpiewając Gloria zegnijmy kolana
  Wielka radość dzisiaj ogarnęła nas
  Zaśpiewajmy Bogu jeszcze raz

Ref. Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…

Trzeba przyznać, że dużo było ostatnio prezentacji świątecznych w pracowni „Polifonia”, z których największą był koncert kolęd z zespołem dawnym „Totus Musicus”- „Wśród nocnej ciszy…”, który odbył się we wtorek 20 grudnia 2022r. w sali widowiskowej  dz. II MDK. 

Tam występowali prawie wszyscy z naszej pracowni, piękną recytacją wspierał nas Olek Żurek z pracowni teatralnej pani Joanny Chojnowskiej, a uczestnicy pracowni plastycznej pani Eli Tarnowskiej bili nam brawo, razem z licznie przybyłymi gośćmi.  To był bardzo świąteczny dzień w dziale II MDK.  Było uroczyście , nastrojowo i pięknie.  A wszystko dzięki pomocy pani Eli Tarnowskiej, która przygotowała scenografię, panu Leszkowi Matusowi, który czuwał nad stroną techniczną koncertu, ukrytemu pomocnikowi – panu Mirkowi Gączkowskiemu, no i oczywiście świetnym wykonawcom, którzy pięknie grali, śpiewali i tańczyli.

A w styczniu jeszcze keyboardziści planują występy… Czekamy też z niecierpliwością na werdykty jury konkursów kolędowych, w których braliśmy udział. Mam nadzieję, że zdolni wykonawcy zostaną docenieni. Trzymamy kciuki!

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego w Nowym 2023 Roku!

Agnieszka Banach

Loading