Sukces zespołu teatralnego „Pierrot” w Rybniku

Sukcesem zakończył się występ zespołu teatralnego „Pierrot” w Rybniku, w składzie: Liwia Żak, Hanna Stanejko, Marcelina Radwańska, Karolina Partyczna, Amelka Jaskuła, Zuzia Moas, Ania Piskorz, Oliwia Nowosiad, Ola Mamcarczyk, Wiktoria Grabczyńska . Działający w świdnickim Młodzieżowym Domu Kultury zespół zakwalifikował się do finału V Rybnickiego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego „Przestrzeń Wyobraźni”. W dniach 5-6 kwietnia 2017r. odbył się  przegląd konkursowy, który miał zasięg międzynarodowy: wystąpiło 14 zespołów ze Lwowa, Torunia, Rybnika, Świdnicy, Raciborza, Serocka, Wapienicy. Zespół otrzymał wyróżnienie I stopnia oraz nagrodę pieniężną w kwocie 400zł za spektakl pt. „Inny świat”, reż. Wioletta Ziobrowska, muzyka Dariusz Jaros.

Dzieci zostały docenione za piękne, głośne mówienie, ruch sceniczny i ciekawą interpretację tekstu, ogólne wrażenie artystyczne i wątek baśniowy. Opiekunem teatru jest Wioletta Ziobrowska. Podczas Festiwalu uczestnicy grupy „Pierrot” wzięli udział w warsztatach z dykcji i teatru tańca.

Grupa „Pierrot” składa gorące podziękowania Komitetowi Rodzicielskiemu za sfinansowanie wyjazdu na festiwal oraz rodzicom zaangażowanym w realizację przedstawienia: p.Teresie Bitkołow i p. Małgorzacie Bitkołow-Piskorz za uszycie lalek i strojów dla aktorów,  p. Pawłowi Żak za filmowanie, p. Anecie Stanejko za fotosy na konkurs, p. Joannie Jaskule za obsługę foto i opiekę podczas festiwalu, p.  Bartoszowi Grabczyńskiemu za wykonanie rekwizytu „czarodziejskiego klucza”

Wyjazd obfitował w dodatkowe atrakcje. – Grupa teatralna została wspaniale przyjęta przez gościnną placówkę Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół Przygoda w Rybniku i panią dyrektor Anitę Geratowską. Świetnie zorganizowano dzieciom czas wolny, dzieci zwiedziły Pocysterski klasztor w Rudzie i przejechały się kolejką wąskotorową. Po wrażeniach teatralnych i oglądaniu spektakli konkursowych w Rybnickim Teatrze, grupa „Pierrot” brała udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez instruktora z OPP Przygoda w Rybniku.

Loading