200 przyłbic dla służby zdrowia od pracowni MDK Robotyka

 

W piątek wydrukowała się DWUSETNA przyłbica która zostanie przekazana dla służby zdrowia, a głównie dla szpitala Latawiec w Świdnicy. Do Naszego szpitala trafiały do tej pory przyłbice produkowane przez wielu drukarzy w świdniccy i okolicy. Nam samym udało się zrobić już 200, jest to ogromna liczba patrząc że trzeba dla jednej sztuki poświęcić ponad 2 godziny. Nasze drukarki przez ostatni czas pracowały prawie nonstop i mają za sobą ponad 500 roboto godziny. Dlaczego ? Ponieważ 200 jest udanych, gotowych, zrobionych, pełnych ale było wiele które niestety miały swoje wady produkcyjne. Drukarki z racji tego że placówka prowadzi edukację zdalną pracowały w domu Zbigniewa Brożbara, nauczyciela w pracowni robotyki. Nie udało by się to osiągnąć też bez pomocy Komitetu Rodzicielskiego działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury który ufundował filament na produkcję przyłbic. Nie obyło się też bez mniejszych czy większych awarii sprzętu ale szczęśliwie wszystko pracuje dalej,w planach jest dalsza pomoc i druk.  Z informacji jakie posiadamy na razie zapotrzebowanie samego szpitala jest zaspokojone ale są jeszcze inne jednostki służby zdrowia.

Maciek jeden z naszych uczestników również dołączył do akcji, o czym już informowaliśmy,  na swojej jednej drukarce przez ten okres przygotował około 50 opasek do budowy przyłbicy. BRAWO !

Wzór ochronnej przyłbicy przygotowało koło naukowe Politechniki Wrocławskiej “Rapid Troopers”, a sam model został dopracowany na tyle, że w pełni nadaje się do użytkowania.

Cała akcja była koordynowana przez Sławomira Kaptur na grupie Przyłbice dla lekarzy – okręg Świdnica. Na stronie facebooku Przyłbice dla lekarzy – okręg Świdnica fanpage są publikowane informacje na temat dystrybucji przyłbic oraz informacji co dzieje się w ramach naszej działalności nonprofit. Podstawowe informacje znajdziemy też na stronie http://dlaszpitali.swidnica.pl/.

Kilka zdjęć na jakich widać Nasze przyłbice przekazane dla służby zdrowia 🙂

oraz Nasza mała fabryka 🙂

 

Loading