Raz Dokoła

14 lutego 2019 r. w teatrze świdnickim w ramach Transformacji teatralnej odbyła się premiera spektaklu grupy teatralnej ” Spektakl został przyjęty przez widownię bardzo entuzjastycznie, aktorzy i widownia doskonale bawili się na Weselu.

” Raz dokoła”- to próba zmierzenia się z wielkim dramatem  narodowym jakim jest ” Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, której podjęli się uczestnicy grupy teatralnej ” Cedeen” z Młodzieżowego Domu Kultury im. Mieczysława Kozara Słobódzkiego w Świdnicy wraz ze swoim opiekunem. ” Raz dokoła ” pokazuje przekrój polskiego społeczeństwa, które spotkało się na słynnym weselu krakowskiego poety Lucjana Rydla i chłopki, Jadwigi Mikołajczykówny w Bronowicach. Okazuje się, że wciąż trudno jest się porozumieć mieszkańcom wsi i miasta, wychodzą na wierzch wzajemne animozje, niechęć i różnice społeczne, dodatkowo wieczorem do bronowickiej chaty przybywają duchy zaproszone dla żartu. Wszystko to nie pozwala bohaterom podjąć wspólnego czynu wyzwoleńczego.

reżyseria Joanna Chojnowska

wystąpili: Elżbieta Tądel, Zuzanna Wolińska, Daria Miechurska, Adrianna Lasończyk, Nadia Antonowicz Dagmara Brendowska, Angelika Czerkawska,  Amelia Rzeszowska, Julia Żydek, Izabela Trojanowska, Zofia Witoń, Kacper Sowa, Mateusz Wojewodzic, Franciszek Tabor, Norbert Sułek, Rafał Lisowski,

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

Loading