1,855 total views, 1 views today

taneczna_bartek
NAUCZYCIEL

NAUCZYCIEL
RENATA ŁUKASZEWICZ SZCZEPANIK

KOŁA TANECZNE – RENATA ŁUKASZEWICZ SZCZEPANIK

Dzieci i młodzież mają okazję uczestniczyć w zajęciach już od najmłodszych lat! Różnorodne formy tańca pozwalają na wszechstronny rozwój uczestnika.

Grupa MAŁE ISKIERKI Rytmika i Balet. Grupa najmłodszych dzieci od 5 do 7 lat. Na zajęciach uczą się podstawowych kroków i figur w tańcu klasycznym, dzięki czemu kształtują prawidłową postawę ciała, koordynacji ruchów, płynności ruchów i wdzięku. Dzieci poznają układy taneczne wykorzystujące formy tańca klasycznego i show dance, jak również ich naturalne swobodne ruchy. Liczne zabawy z tańcem wyrabiają poczucie rytmu i dają dzieciom dużo radości. Małe Iskierki biorą udział w konkursach, spektaklach tanecznych oraz prezentacjach zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. 

Grupa ISKIERKI Taniec Nowoczesny, obejmuje techniki tańca street dance (hip-hop, locking, house, freestyle). Zajęcia skierowane do młodzieży w wieku 8-12 lat i odbywają się w dwóch grupach zaawansowania: Iskierki grupa początkująca i Iskierki grupa zaawansowana. Zajęcia te rozwijają wszechstronnie, nie tylko tanecznie, ale także uczą samodzielności, dyscypliny, współpracy w grupie, systematyczności, a przede wszystkim są dobrą zabawą. Podczas zajęć dzieci będą uczyły się choreografii do występów.

Zespoły mogą poszczycić się licznymi sukcesami zdobywając nagrody i wyróżnienia na festiwalach i przeglądach tanecznych o szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. 

Formacja ONE (czyt. One). Zajęcia skierowane do starszej młodzieży 13-18 lat.   Na zajęciach młodzież poznaje techniki tańca street dance (hip-hop, locking, house, freestyle), a także zajmuje się studium ruchu, własnymi poszukiwaniami ruchów, które są interpretacją określonych utworów muzycznych.

Grupa „One” prezentuje przed publicznością choreografie w najmodniejszych stylach. Ich występy to efekt poszukiwań tanecznych i łączenia styli. ONE to zespół o wieloletniej historii i wielu osiągnięciach, stając się wizytówką Pracowni Tanecznej Świdnickiego Młodzieżowego Domu Kultury. 

DIAGONAL Taniec współczesny i jazzowy. Program ukierunkowany jest na młodzież w wieku 8 – 12 lat. W ćwiczeniach technicznych wykorzystuje się między innymi podstawy tańca klasycznego i jazzowego. W nauczaniu stawia się na wykorzystywanie naturalnych ruchów i ekspresji ciała, współdziałanie z siłą grawitacji, swobodny przepływ energii, zawieszenie ruchu, izolacja ruchu, policentryzm, pęd. Każde zajęcia zawierają ćwiczenia oddechowe, rozciągające, improwizacje ruchowe i zadania aktorskie.

Głównym założeniem jest zachęta do twórczego działania artystycznego. Zajęcia łączą taniec, teatr, plastykę i muzykę, wszystko to wykorzystywane jest w choreografii. Formacja Diagonal bierze udział w musicalach i spektaklach tanecznych, a także zdobywa nagrody na konkursach o szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Serdecznie zapraszam

Instruktor Renata Łukaszewicz Szczepanik.

PLAN ZAJĘĆ

NazwaNauczycielPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobota
TanecznaRenata Łukaszewicz Szczepanik''MAŁE ISKIERKI'' RYTMIKA I BALET
15:30-16:15
TANIEC NOWOCZESNY ''ONE''
16:30-18:00
''ISKIERKI''
TANIEC NOWOCZESNY
(gr. początkowa)

16:00-17:30
''ISKIERKI'' TANIEC NOWOCZESNY
gr. średniozaawans.

17:40-19:10
''ISKIERKI'' TANIEC NOWOCZESNY
gr. średniozaawans.

16:00-17:30
''ISKIERKI'' TANIEC NOWOCZESNY
gr. zaawansowana

17:40-19:10
''MAŁE ISKIERKI'' RYTMIKA I BALET
15:30-16:15
''ISKIERKI''
TANIEC NOWOCZESNY
(gr. początkowa)

16:30-18:00
''ISKIERKI'' TANIEC NOWOCZESNY
gr. zaawansowana

16:00-17:30
TANIEC NOWOCZESNY ''ONE''
17:40-19:10
-

GALERIA

  • 13

AKTUALNOŚCI Z PRACOWNI