Wycieczka po Świdnicy dla dzieci

Gmina Miasto Świdnica zaprasza dzieci i młodzież uczęszczające do świdnickich szkół podstawowych oraz Młodzieżowego Domu Kultury do wzięcia udziału w bezpłatnej wycieczce po Świdnicy w dniu 22.04.2017 r. w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Temat wycieczki: O budowniczych miasta i świdnickiej katedry, czyli średniowieczne mury obronne Świdnicy, o bramach miejskich i najważniejszym kościele miasta. Podczas wycieczki uczestnicy, m.in., zwiedzą świdnicką katedrę z przewodnikiem, który opowie o tajemnicach i skarbach kościoła, przespacerują się po mieście śladem dawnych obwarowań i bram miejskich. Na zakończenie wycieczki odbędą się warsztaty artystyczne, podczas których uczestnicy poznają techniki malowania na szkle i malować będą elementy architektury Świdnicy.

Czas trwania wycieczki: od godz. 10.00 do godz. 13.00.

Zapisy na wycieczkę, od wtorku – 11.04.2017 r. do czwartku 20.04.2017 r., prowadzi Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna
w Świdnicy, ul. Wewnętrzna 2.

Niezbędne dane do kontaktu:

• imię i nazwisko dziecka,
  • adres zamieszkania,
  • nr telefonu opiekuna/rodzica,
  • karta uczestnika wycieczki podpisana przez opiekunów prawnych/rodziców

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt „Domowe krajobrazy i ich opowieści” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.