Wspaniała historia historii – MDK w Krakowie

Obchody XIV Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół identyfikujących się z Ideą Marszałka Józefa Piłsudskiego

Uczestnicy grupy teatralnej „Pierrot”, „TS”  z MDK w Świdnicy zostali zaproszeni przez Związek Legionistów Polskich na uroczyste obchody z okazji 82 rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego do Krakowa.

Pod opieka p.Wioletty Ziobrowskiej wzięły również udział w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o Marszałku Polski Józefie Piłsudskim. Wypadły wspaniale: zajęły w kategorii szkół podstawowych I miejsce Hania Stanejko, I miejsce Maja Szmudrowska.

W dniu 12 maja 2017 r. grupa Pierrot i TS wzięła udział w uroczystych obchodach na Wawelu oraz złożyła kwiaty na trumnie Józefa Piłsudskiego. Po uroczystym przemarszu ulicami Krakowa do Domu Marszałka, uczniowie otrzymali nagrody wręczone przez Komendanta Naczelnego Związku Legionistów Polskich kpt.Krystiana A.Waksmundzkiego. Pani Wioletta Ziobrowska otrzymała także podziękowanie dla Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Zwiedzanie Krakowa to dalsza ciekawa lekcja historii, która dla wszystkich uczestników grupy teatralnej Pierrot i TS okazała się początkiem wspaniałej przygody.

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze