Trzeci Etap XI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej z sukcesem MDK Świdnica.

Wyprawa do Wrocławia na trzeci etap XI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, okazała się sukcesem dla uczestników pracowni La Chanson Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Karolina Malinowska, Julia. Czyż, Jagoda Kurzawa, Weronika Wąsowska, Róża Madej i Julia Słobodzian ,  brawurowym wykonaniem piosenki „Ej dziewczyno” zakwalifikowały się do grona laureatów tegorocznej edycji konkursu. Eliminacje wojewódzkie XI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej odbyły się 08.04.2017  w sali w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.Szesnaście zespołów i dziewiętnastu solistów wyłonionych w etapach regionalnych oceniało profesjonalne jury w składzie:

Prof. Dr hab Piotr Łykowski – Dziekan Wydziału Wokalnego Akademi Muzycznej we Wrocławiu- przewodniczący

Członkowie jury:

Mariola Kolan – Przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratorium  Oświaty

Anna Kulińska- Przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty

Jacek Gawroński – śpiewak, reżyser

Jarosław Zawartko- śpiewak, aktor

Spośród wszystkich wykonawców jury wyłoniło dwudziestkę laureatów koncertu galowego w tym zespół „La Chanson”Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, którzy zaprezentują się publiczności wrocławskiej w Centrum Kultury Wrocław Zachód 28.04.2017 o godz 11.00 . W eliminacjach wojewódzkich wzięła także udział solistka Studia Piosenki La Chanson, Natalia Stankiewicz. Dziewczyny chlubnie kontynuują tradycję krzewienia patriotyzmu w naszej placówce przez muzykę i śpiew. Uczestniczkom i laureatkom dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.