Sukcesy modelarzy MDK w Bytomiu

W dniu 12-13 marca 2016 roku odbył się „XIII Międzynarodowy Festiwal Modelarski” w Bytomiu.
Festiwal rozpoczął się w sobotę o godz. 8:00. Do godziny 12:00 trwała rejestracja modeli. Zarejestrowano 1182 modeli z całej Polski i innych krajów w tym z Czech, Węgier i Austrii.
Po godzinie 12:00 sędziowie rozpoczęli ocenę modeli w 57 kategoriach. Było również wielu wystawców z artykułami modelarskimi. W tym samym czasie wystawę mogli oglądać wszyscy zainteresowani. Następnego dnia od godziny 8:00 festiwal odwiedziło tysiące zwiedzających. A było co podziwiać. O 13:30 rozpoczęło się oficjalne zakończenie festiwalu. Nasz Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowali : Wojtek Szczepanek- senior, Mateusz Zapotoczny- junior , Tomasz Sołtys -junior, Hubert Baliński –junior i Piotrek Kowalski –młodzik. Nasi modelarze wrócili z festiwalu bardzo zadowoleni ponieważ :

Mateusz zdobył 2 miejsce w kategorii EURO Pucharach za model Leoparda 2A4 w skali 1:72(wyróżnienie przyznawane przez Modelarzy ze Słowacji, Czech, Węgier i Polski),

Hubert zdobył wyróżnienie za model Dodge Charger 68’ w skali 1:25

Tomek za model Hummer’a. w skali 1:72

To był kolejny udany występ reprezentantów naszej pracowni.
Osobiście jestem zachwycony wystawą i poziomem pracy modelarskiej a także tym że dużo młodzików dotrzymało poziomem seniorom.
W najbliższy weekend 19 i 20 marca odbędzie się kolejny konkurs modelarski w Świdnicy ,,Junior”.
Będzie można oglądać prace modelarzy z Polski i Czech.

Hubert Baliński

P.S

Ogromne odziękowania dla Pana Sławomira Balińskiego za umożliwienie startu w tegorocznej edycji festiwalu w Bytomiu.

Dziękujemy!!!!

Z modelarskim pozdrowieniem