Rusza rekrutacja do pracowni dziennikarskiej

Media to podobno czwarta władza. Nie rządzi, nie ustanawia prawa, nie zakazuje czy nakazuje. Po prostu patrzy, relacjonuje i pyta. Media to sumienie, ambicje i duma społeczeństwa. Media  to ogromny potencjał.

Dla wszystkich, którzy czują go w sobie i mają nieodparte wrażenie, że kieruje nimi misja, po raz kolejny otwarta zostaje pracownia dziennikarska w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Szukamy nowego Lisa, Olejnik, albo Sekielskiego.

Nie zagwarantujemy Wam, że Wasze artykuły opublikują inne media, ale zagwarantujemy, że stworzymy dla Was nowy, ciekawy portal, na którym sami będziecie mogli umieszczać materiały i które cytować będą inni dziennikarze!

Nauczymy Was warsztatu i „Nosa” do tematów. Będziecie węszyć, zadawać niewygodne pytania i komentować wydarzenia z ulicy, ze szkoły, z Waszego miasta.

W ramach pracowni w każdym tygodniu odbędą się 3-godzinne zajęcia, każde dedykowane innemu tematowi. Podczas spotkań m.in. nauka redagowania, newsów, reportaży, czy leadów, zasady poszukiwania informacji, praca z głosem i przed kamerą, a także podstawy budowania redakcji, w tym modele makietowania gazet i internetowych serwisów informacyjnych.

Dla uczestników pracowni dziennikarskiej powstaje zupełnie nowy na świdnickim rynku portal informacyjny, który w całości oddany zostanie w ręce młodzieży.

Mamy nadzieję, że pokażecie nam świat z perspektywy nastolatka. Liczymy na Waszą bezczelność i nieokiełznaną ciekawość.

Zajęcia adresowane są dla dzieci z ostatnich klas szkół podstawowych oraz dla gimnazjalistów, licealistów a nawet studentów.

Zajęcia są bezpłatne.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: media@mdk.swidnica.pl

Zapraszamy również na zajęcia w środę o godz. 16.00 do Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy przy ul. Nauczycielskiej.