Patriotyzm w MDK z pieśnią na ustach

13.03.2017 w sali teatru Świdnickiego Ośrodka Kultury odbył się regionalny etap XI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Tegorocznej edycji konkursu przyświecało hasło ” Ojczyzno ma” .

Organizatorami konkursu są Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

Spośród 26 solistów i 17 zespołów zgłoszonych z powiatu świdnickiego i wałbrzyskiego, jury w składzie: Małgorzata Sandecka (przewodnicząca jury, dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu,), Tadeusz Szarwaryn (muzyk, kompozytor, autor tekstów), Marek Łętowski (muzyk, v-ce dyrektor MDK Bolesławiec), Tomasz Hrynacz (świdnicki poeta, nauczyciel, autor wielu tomików poezji), po burzliwych obradach postanowiła przyznać siedem nominacji do etapu wojewódzkiego oraz pięć wyróżnień.

Do etapu wojewódzkiego , który odbędzie się 08.04.2017 we Wrocławiu nominację otrzymali:

W kategorii soliści:

Julia Kirklewska z I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu

Kamila Paździorek z Technikum Ortopedycznego w Świdnicy

Marta Kurzeja z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy

Natalia Stankiewicz z Młodzieżowego Domu Kultury „Bartek” w Świdnicy

W kategorii zespoły :

Zespół Wokalny z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym

Zespół Wokalny z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy

Zespół „La Chanson” z MDK Świdnica

Wyróżnienia otrzymali:

Oliwia Walicka z Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach

Julia Czyż z Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy

Ida Szebla z Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku

Weronika Niewiadomska z Gimnazjum Stowarzyszenia „Edukator” w Polanicy Zdrój

Paulina Malinowska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za występy w kolejnym etapie.

Protokół

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze