Nasze sukcesy w roku 2013/2014

Osiągnięcia uczestników zajęć w roku oświatowym 2013/2014.

667 total views, 1 views today

ZasięgDataMiejsceNazwa imprezyOsiągnięcia / udział
międzynarodowy06.06.2014r.
-
08.06.2014r.
Trutnov i Teplice n/ MetująWarsztaty ceramiczne w Trutnovie

udział pracowni ceramicznej (op. E. Tarnowska)

31.05.2014r.
-
01.06.2014r.
Muzeum Lotnictwa KrakówFESTIWAL MODELARSKI –KRAKÓW 2014

WYRÓŻNIENIA:

WOJTEK SZCZEPANEK W KATEGORII FIGURY SKALA 1/35 JUNIOR,

MATEUSZ  ZAPOTOCZNY  -OKRĘTY SKALA1/400, SAMOLOTY SKALA  1/72

UDZIAŁ: W IMPREZIE – SZYMON ŚLEPKO, KRZYSZTOF ZDYBEL,(op. A. Walerowicz)

 

30.05.2014r.Świdnica"Świdnicka Gryfiada"

Udział w korowodzie i występ w spektaklu plenerowym: Zespół Muzyki Dawnej "Totus Musicus" (op. A. Banach). Dziecięcy zespół Koraliki”, Formacja tańca nowoczesnego „Sekund” Op. A. Trzeciak

23.05.2014r.OPP nr 1 Sosnowiec12 Miedzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie" pod patronatem Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF

Udział pr. plastycznej (op. J. Waksmundzka)

17.05.2014r.Červený Kostelec- CZECHY16-tY Memoriálu Zdeňka Bořka, Bohdašín k/Červený Kostelec- CZECHY

Udział: PAWEŁ HANUSZCZAK, MATEUSZ ZAPOTOCZNY, WOJTEK SZCZEPANEK, KRZYSZTOF ZDYBEL, SZYMON ŚLEPKO (op. A. Walerowicz)

03.05.2014r.TrutnovUdział dzieci i młodzieży w imprezie plenerowej w Trutnovie z okazji „Wejścia smoka na wieżę ratuszową”

Udział dzieci i młodzieży z pracowni: pr. taneczna II  (op. R.Łukaszewicz-Szczepanik)- grupy ONE i Iskierki, pr. muzyczna I (op. D. Jaros)-grupa Świat Rozdźwięków.

25.04.2014r.
-
26.04.2014r.
Lubań - Nove Mesto pod Smrkem (CZ)XIV Międzynarodowy Rajd Pieszy I.V.V. "3 dni - 3 kraje - 3 wędrówki"

Udział Koła ToTuToTam" (Matyszczyk Dawid, Matyszczyk Oliwia, Jaskula Konrad, Jaskuła Amelia, Matyszczyk Sandra, Matjaszek Paweł, Pietrukiewicz Zuzanna, Kupczyk Zuzanna, Pszeniczka Bartosz, Józefiak Natalia (op. Z. Curyl)

31.03.2014r.OPP SosnowiecXII Międzynarodowy konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie"

Wyróżnienie; Aleksandra Sakowska (op. E Tarnowska), Szymon Antonowicz (op. J. Waksmundzka)

21.03.2014r.
-
22.03.2014r.
Centrum Organizacji Pozarządowych ŚwidnicaXVIII Międzynarodowy Konkurs Modeli Redukcyjnych JUNIOR 2014.

XVIII Międzynarodowy Konkurs Modeli Redukcyjnych JUNIOR 2014.

I m. w klasyfikacji drużynowej – MDK Świdnica Nagrodę ŚWIDNICKI GRYF za najlepsze model

W POLSKICH BARWACH otrzymał Paweł Hanuszczak

Nagroda Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy trafiła do Wojciecha Wawro (op. A. Walerowicz)

15.03.2014r.
-
16.03.2014r.
MDK nr 1 BytomXI Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2014

Wyróżnienia:Konrad Wróblewski,Paweł Hanuszczak, Mateusz Zapotoczny, Wojciech Szczepanek.

nagrody specjalne:

 

Nagroda od firmy Yahu Models, za najciekawszy model samolotu w barwach polskich, w tym Polish Air Force, wykonany przez juniora - Spitfire mk.Vb - Paweł Hanuszczak

Nagroda IPN Katowice za najciekawszy model związany z kampanią wrześniową - ORP Orzeł- Mateusz Zapotoczny

KWLM - nagroda za najlepszy samolot w 1/48 dla juniora - Spitfire mk.Vb - Paweł Hanuszczak

KWLM - nagroda za najlepszą figurkę dla juniora - Sigurt the Slash- Wojciech Szczepanek (op. A. Walerowicz)

15.03.2014r.
-
16.03.2014r.
BytomXI Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2014

Nagroda specjalna firmy Yaku Models za najlepszy model samolotu w barwach polskich - Konrad Wróblewski,

Nagrododa IPN Katowice za najciekawszy model zwiazany z kampanią wrześniową - Paweł Hanuszczak,

Nagroda specjalna Klubu KWLM za najlepszy samolot w skali 1:45 - Mateusz Zapotoczny,

nagroda specjalna Klubu KWLM za najlepszą figurę dla juniora - Wojciech Szczepanek

udział: Szymon Ślepko, Krzysztof Zdybel,  9op. A. Walerowicz)

28.02.2014r.TrutnovWarsztaty Marzoletek w SVC w Trutnowie

Grupa 21 dziewcząt z pracowni tanecznej (op. A. Trzeciak)

25.01.2014r.DDM Hradec KraloveMiędzynarodowy Konkurs Modelarski "Hradecky Lev"

Wyróżnienie: Daniel Srokowski

udział: Szymon Ślepko (op. A. Walerowicz)

24.10.2013r.MDK nr 1 BytomIX Międzynarodowe Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Dzieci i Młodzieży "Sileziany'2013"

Złoty Medal: Jan Jurewicz (op. W. Szwegler)

Udział w wystawie: Matyna Nycek, Aleksandra Tomala, Martyna Kuśnierz, Oliwia Kuczek, Tosia Teuerle, natalia Szczepańska, Oliwia Łazarek, Ania Gryc, Wiktoria Gadzińska, Malwina Hasik, Natalia Głogiewicz, Zuzia Wyszkowska (op. W. Szwegler), Sara Zawisza, Lena Zaremba, Magda Szwarc, Konstancja Kulak, Maciej Stępień, Maja Hyziak, Amelia Patyk, Ada Chwalińska, Piotr Mirecki, Wiktoria Madziara, Kasia Dushka, Dominika Waligórska, Paweł Studnicki, Oliwia Drozdowicz, kamila Brzegowa, Dagmara Noceń, Aleksandra Iwancz, Alicja Pietruszka, Klaudia Tomasik, Aleksandra Skrzyńska (op. J. Waksmundzka), malwina Milak (op. J. Walerowicz)

15.10.2013r.Muzeum w KoszalinieErnest Plichta z pr. fotograficznejMiędzynarodowy Konkurs dla dzieci i młodzieży "Muzealne Spotkania z Fotografią"

Ernest Plichta - kwalifikacja do wystawy (op. K. Jas)

12.10.2013r.Nahod (Republika Czeska)Międzynarodowy Konkurs Modelarski CADEN Cup Model Nahod 2013

I m. Złoty Medal w kat. do 18 lat: Konrad Wróblewski (11 l.) (op. A. Walerowicz)

05.10.2013r.Obiekty sportowe OSiR /SP 1MIĘDZYNARODOWE ŚWIETO lATAWCA

Wyniki uczestników z MDK:

Kat: latawce plaskie do 7 lat: II m. Franek Halicki, III m. Milena Halicka,

Kat: latawce płaskie 8 - 13 lat:III m. jakub Grześlowski, IV m. Norbert Gmerek, V m. Maciej Banach, VI m. Mikołaj Dziedzic, VI m Sebastian Mogielnicki, X m Konrad Jaskuła, udział: Nikodem Gaj, Konrad Jończyk, Ernest Plichta, Michał Orłowski

kat. druzynowa: I m. MDK Świdnica (op. S. Sawicki)

28.09.2013r.TrutnovUdział dzieci i młodzieży w imprezie plenerowej w Trutnovie z okazji „Zejścia smoka z wieży ratuszowej”

Udział dzieci i młodzieży z pracowni: pr. teatralna II (op. W. Ziobrowska), pr. muzyczna II (op. A. Banach), pr. plastyczna II (op. E. Tarnowska), pr. teatralna I (J. Chojnowska)  Prezentacja figurek wykonanych podczas warsztatów, pokaz modelarzy oraz występy w paradzie.

ogólnopolski17.06.2014r.sala teatralna ŚOKFestiwal piosenki "Galerion 2014"

udział: Patrycja Rusin (op. A. Banach)

17.06.2014r.sala teatralna ŚOKFestiwal piosenki "Galerion 2014"

udział: Patrycja Rusin (op. A. Banach)

14.06.2014r.MDK "Dom Harcerza" KrakówOgólnopolski Konkurs Plastyczny "Grafika Młodych"

Nagrody: Aleksandra Krzemińska, Sara Zawisza, Aleksandra Pająk, Karolina Jończyk, Aleksandra Klimkiewicz, Wiktor Dushka (op. J. Waksmundzka)

14.06.2014r.sala Osir ZawiszówTaneczny Deptak - Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Prezydenta Miasta Świdnicy.

Julia Przyborowska solo sreet dance do 11 lat       III m. "Koraliki" street dance formacje do 11 l        II m. "Sekond" show dance formacje 12-15 l.        I m. "Sekond" show dance mini formacje 12-15 l. III m. "Sekond" show dance mini formacje            II m. "Koraliki" show dance formacje do 11 l.        III m. "Koraliki Młodsze" sd form do 11 l.           (op. A. Trzeciak)

I m. Karolina Mucha solo street dance pow. 15 lat I m. "Iskierki" street dance mini formacje do 11 lat I m. "One" show dance mini formacje pow 15 l.     III m. "Iskierki" street dance formacje 12-15 l.  (op. R. Łukaszewicz - Szczepanik)

16.05.2014r.MCK LegnicaXIX Festiwal Piosenki Ekologicznej "Ekopiosenka'2014"

Udział: Estera Ofiara (op. A Banach), Zespół Wokalny "Luźny Skład": Zofia Wąsowska, Paulina Folcik, Weronika Wąsowska, Natalia Taratuta, Julia Mazuchowska oraz solistka Marika Hopkowicz (op. E. Tyszkiewicz)

10.05.2014r.Walim - GłuszycaII Ogólnopolski rajd "Szlakiem Martyrologii - Osówka 2014"

Udział Koła ToTuToTam" (Matyszczyk Dawid, Matyszczyk Oliwia, Jaskula Konrad, Jaskuła Amelia, Matyszczyk Sandra, Matjaszek Paweł, Pietrukiewicz Zuzanna, Kupczyk Zuzanna, Pszeniczka Bartosz, Józefiak Natalia.

Quiz rajdowy: I m. Piotr Kowalski (op. Z. Curyl)

02.05.2014r.Dom Kultury BAKARA WrocławOgólnopolski XIV Festiwal Młodych Piosenkarzy BUDZIK 2014

Kwalifikacja do Koncertu Finałowego we Wrocławiu: Wiktoria Pękała (op. A. Banach)

26.04.2014r.
-
27.04.2014r.
InowrocławVIII INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI POD PATRNATEM STAROSTY INOWROCŁAWSKIEGO

WYR. PAWEŁ HANUSZCZAK, MATEUSZ ZAPOTOCZNY

NAGRODY SPECJALNE: MATEUSZ ZAPOTOCZNY

UDZIAŁ- KRZYSZTOF ZDYBEL, SZYMON ŚLEPKO, PAWEŁ HANUSZCZAK, MATEUSZ ZAPOTOCZNY

16.04.2014r.Skwer, pl. św. MałgorzatyMarsz Katyński oraz Dzień Sapera

Część artystyczna: uczestnicy Studia Piosenki: Małgorzata Dworacka i        Martin Kurek (op. M. Jabłoński) oraz uczestniczki grupy "Cedeen" : Natalia Bajak, Gabriela Leśniańska (op.) J. Chojnowska

15.04.2014r.Klub Kultury „Radość” WarszawaXII Ogólnopolski Konkurs Literacki „O złote pióro”

Udział: Kat.I /7-9 lat- „baśń”- Hanna Stajenko „Baśń o stokrotce”

Kat.II /10-12/- „baśń”- Zuzanna Wierzchowiska „Baśń o Wierzchowie”

Bogna Kiszecka „Przyjaciółki” (op. W. Ziobrowska)

05.04.2014r.ChojnówXII Ogólnopolski Konkurs Piosenki ROZŚPIEWANE NUTKI

Udział: Zofia Wąsowska, Paulina Folcik, Marika Hopkowicz

II miejsce - Weronika Wąsowska (op. E. Tyszkiewicz)

Wyróżnienie: Lena Szydłowska (op. D. Jaros)

05.04.2014r.
-
06.04.2014r.
WrocławIII WROCŁAWSKI Konkurs Modelarski "MODEL SHOW"

WYRÓŻNIENIE; PAWEŁ HANUSZCZAK 9op. A. Walerowicz),  Sebastian Mogielnicki(op. S. Sawicki) 

NAGRODA-MATEUSZ ZAPOTOCZNY (op. A. Walerowicz)

UDZIAŁ: - WOJTEK SZCZEPANEK, KRZYSZTOF ZDYBEL, SZYMON ŚLEPKO (op. A. Walerowicz), Karol Jakubczyk, Michał Orłowski, Mikołaj Dziedzic, Brajan  Włodkowski, Maciej Banach, Konrad Marchewka, Konrad Jaskuła, Łukasz Zatorski (op. S. Sawicki) 

za całokształt działalności jako sędzia modelarstwa redukcyjnego instruktor S. Sawicki uhonorowany został statuetką złotej Temidy

30.03.2014r.Nowa RudaFestiwal Tańca „Comania” 2014

 udział : "Iskierki" taniec nowoczesny gr. zaawansowana, "Diagonal" – modern-jazz, "One" taniec nowoczesny (op R. Łukaszewicz-Szczepanik)

 

25.03.2014r.WOK WałbrzychOgólnopolski Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku - wiosna w ogrodzie"

II miejsce w kat klas 4-6: Sara Zawisza (op. J. Waksmundzka)

15.03.2014r.Palac Młodziezy w KatowicachKolekcja Sztuki dziecka

Kwalifikacja do Kolekcji Sztuki Dziecka pracy artystycznej KLAUDII TOMASIK (op. j. Waksmundzka)

07.03.2014r.MDK "Śródmieście" WrocławFestiwal Piosenki i Małych form teatralnych "Obciach"

I wyróznienie - Gr. "Pauza" (op. J. Chojnowska)

10.02.2014r.Zduńska WolaXV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Pudełko moich marzeń"

I m. w kat. wiekowej 6 -9 lat Oliwia Paruch (op. J. Waksmundzka)

08.02.2014r.Stalowa Wola II Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych SIKORSKI 2014.

kat. junior - wyróżnienie: KONRAD WRÓBLEWSKI, DANIEL SROKOWSKI, ARTUR MARKOWSKI, PAWEŁ HANUSZCZAK ,MATEUSZ ZAPOTOCZNY

kat. senior - wyróżnienie: SZYMON ŚLEPKO i KRZYSZTOF ZDYBEL.

28.01.2014r.Ogólnopolski konkurs na dzieło w stylu surrealistycznym „Jajko większe od kury? – nierealne?!” MDK Wrocław

Kategoria form przestrzennych:

nagroda: Tomasz Stochniel

wyróżnienie: Lidia Maciejewska, Weronika Pieczara

kwalifikacja do wystawy: Alina Ogarek, Kacper Tarnowski, Oliwier Matuszyk

(op. E. Tarnowska) na konkurs wpłynęło 877 prac

19.12.2013r.Holl Teatru ŚOKWernisaż Konkursu Plastycznego "kartka Świąteczna - Boże Narodzenie - Nowy Rok"

Nagrody: FABIAN HRYCAK, 9 lat, MAJA SZYMASZKIEWICZ, 14 lat, KUBA ZARZYCKI, 10 lat, MARCELA WALIGÓRA 10 lat, GABRYSIA WĄSIK 5 lat, KAROLINA JOŃCZYK 11 lat, BARBARA SZPILKA 13 lat, KACPER TARNOWSKI 7lat, WIKTORIA PĘKAŁA 13 lat, DAWID PIECHURSKI 7lat,

Wyróżnienia: AMANDA MAZUREK 8 lat, ALEKSANDRA IWANCZ 11 lat, RAFAŁ MOJSEJ 11 lat, ULA ŻYLIŃSKA 5 lat, ANIA GRYC 5 lat, JAKUB KRÓL 7 lat, SARA TRZYNA 7 lat, JOANNA BARTOSIEWICZ 6 lat, WERONIKA MONGIAŁO 9 lat,

Zakwalifikowane do wystawy: WIKTOR DUSHKA 7 lat, ŁUCJA MIŁKOWSKA 6 lat, HANNA SLATAN 10 lat, DAGMARA NOCEŃ 15 lat, JAGODA BABIARZ 6 lat, NINA 8 lat, HANNA STANEJKO 8lat, OLGA SLATAN 8 lat, NATALIA NATANEK 11 lat, MAGDALENA LEWKOWSKA 13 lat, JULIA KAWA 9 lat, WIKTORIA KULASZEWSKA 8 lat,JULIA PYKA 9 lat, DOMINIKA PACEK 11 lat,


Wystąpił zespół muzyki dawnej "Totus Musicus" oraz solistki ze Studia Piosenki "Bartek" - Aleksandra Majcher i Marta Majcher. (op. A.Banach)

13.12.2013r.XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny MDK Pabianice

nardoda: Martyna Kuśnierz (op. E. Tarnowska)

(na konkurs wpłynęło 3257 prac)

07.12.2013r.Hala OSiRXXI Świdnicki Festiwal Tańca

Wyniki uczestników z MDK:

Kat. Solo Street Dance pow 15 lat: VII m. Karolina Mucha (op. R. Ł-Szczepanik)

Kat. Fotmacje Street Dance 8-11 lat: II m. "Iskierki" (op. R. Ł-Szczepanik)

Kat. Mini Formacje Modern Jazz i Balet do 7 lat: I m. "Małe Iskierki" (op. R. Ł-Szczepanik)

Kat. Mini Formacje Modrn Jazz i Balet 8-11 lat: I m. "Diagonal" (op. R. Ł-Szczepanik)

Kat. Formacje Show Dance do 7 lat: I m. "Koraliki I", III m. "Koraliki II (op. A. Trzeciak)

Kat. Formacje Show Dance 8-11 lat: I m. Koraliki III (op. A. Trzeciak)

Kat. Formacje Show Dance 12-15 lat: III m. "Sekond" (op. A. Trzeciak)

01.12.2013r.P.H.U. Chmirol i Powiatowe Ognisko Plastyczne w MalborkuOgólnopolski Konkurs Plastyczny "Lubię to... wieś o każdej porze roku"

Udział: .... (op....)

01.12.2013r.IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna" MDK Bydgoszcz

Wyróżnienie Aleksandra Jóźwiak lat 8 (op. E. Tarnowska) na konkurs wpłynęło 1138 prac

11.11.2013r.Klub BolkoII Indywidualne Mistrzostwa Polski Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Szachach Szybkich

Wyniki uczestników MDK - Klasyfikacja generalna:

XIV m. Łukasz Cieślak, XXIII Natalia Mielnik, XXVI Patryk Mielnik, XXVII Michał Turek, XXVIII Fabian Supran, XXXI Bartosz Stelmasik, XXXVII Hubert Trzos, XXXVIII Radosław Natanek, XXXXIII Karolina Sikora. (op. M. Korzekwa)

10.11.2013r.Klub BolkoII Druzynowe Mistrzostwa Polski Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Szachach Szybkich

III m. w klasyfikacji drużyn amatorskich - MDK Świdnica I,

VI m. MDK Świdnica II (op. M.Korzekwa)

10.11.2013r.MDK "Pod Akacją" w LublinieXI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Grafika 2013"

Kwalifikacje do wystawy: Karolina Jończyk (l.10), Ola Iwancz (l.11), Maria Skupień (l.11) (op. J. Waksmundzka)

09.11.2013r.Klub BolkoIII Turniej Szachowy o Szablę Piłsudzkiego

Wyniki Uczestników MDK - Klasyfikacja Generalna:

III m. Janusz Kiliański, Xi m. Łukasz Cieśla, XII m. Natalia Mielnik, XV m. Piotr Kaszyński,

Dziewczęta do lat 8:

I m. Amelia Pieszczoch, II m. Hanna Bera, III m. Weronika Garstka,

Chłopcy do lat 8:

II m. Antoni Pieszczoch, III m. Kamil Kałużny,

Dziewczeta do 14 lat:

I m. Karolina Sikora, III m. Justyna Garstka,

(op. M. Korzekwa)

 

30.09.2013r.Palac Młodziezy w KatowicachXI Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej Twórczości Plastycznej "Najpiękniejsza jest moja ojczyzna" "Grafika 2013"

Wyróznienie: Klaudia Tomasik

Kwalifikacje do wystawy: Karolina Jończyk (op. J. Waksmundzka)

28.09.2013r.Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w ŁodziOgólnopolski konkurs Keybordowy "Mistrz Klawiatury"

I m. w kat pow. 15 lat: Martin Kurek (op. M. Jabłoński)

26.09.2013r.MDK ChełmIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Baśnie, bajki, bajeczki”

Kategoria 6 – 8 lat:
Julia Uchańska - 6 lat –  II Nagroda
Kategoria 9 – 12 lat:
Dominika Szymul - 9 lat – I  Nagroda
Aleksandra Tomala - 11 la – wyróżnienie  (op. E. Tarnowska)

02.09.2013r.WarszawaOgólnopolski Konkurs Plastyczny "Bez kasku nie jadę"

Nagroda zespołowa (25 osobowa) od firmy "Astra" SA Warszawa dla pracowni plastycznej (op. E. Tarnowska)

wojewódzki11.06.2014r.Teatr Zdrojowy w Polanicy Zdr.IV Dolnośląska Gala Talentów

Udział: Jakub Kleina (op. J. Chojnowska)

16.05.2014r.holl teatru ŚOKPokonkursowa Wystawa Plastyczna "Kamień Wiary"

(org. J. Waksmundzka)

15.05.2014r.Teatr ŚOKIX Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jan Paweł II-„Arka”

nagroda: Sandra Matyszczyk (op. W. ZIobrowska)

14.05.2014r.MDK "Śródmieście" WrocławIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Sztuka smaku" - doznania zmysłu smaku zinterpretowane w języku plastyki"

Nagroda: Szymon Łatka (17)

Wyróżnienie: Agata Burdak (8)

Zakwalifikowane do wystawy: Wiktoria Przerwa (5), Amelia Chomutow (9), Agata Burdak (8), Jakub Król (8), Kinga Frączek (10), Nadia Bieszczad (9), Sara Zawisza (10), Dominika Pacek (12), Karolina Zięba (15), Ernest Plichta (11), Laura Dziedzic (14), Aleksandra Buczko (17), Szymon Łatka (17), Marta Majcher (12), Hania Jawień (4), Joasia Bartosiewicz (6), Zosia mitkowska (4), Julia Brygier (12), Natalia Natanek (11) (opo. J. Waksmundzka, K. Jas, W. Szwegler)

14.05.2014r.WrocławIII wojewódzki konkurs plastyczny "Sztuka smaku-kuchnia artystyczna"

Nagroda: Lidia Maciejewska lat 11

Wyróżnienie: Hanna Stanejko lat 9

(op. E. Tarnowska)

10.05.2014r.Jeżów Sudecki- Góra SzybowcowaZawody modelarskie "Młodzi Modelarze na Start"

Osiągnięcia: Sebastian Mogielnicki – III m-ce, Konrad Marchewka – IV m-ce, Tomasz Myczkowski – IV m,

Drużynowo zajęliśmy III m-ce [na 5 drużyn] (op. S. Sawicki)

09.05.2014r.Klub Kultury „Radość” WarszawaIX Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jan Paweł II-„Arka”

Zakwalifikowanie się do finału: Sandra Matyszczyk, Udział: Karina Biedroń, Mateusz Nuzbański

29.04.2014r.WrocławGala Przeglądu Piosenki Patriotycznej

Laureaci: Klaudia Zyska, Wiktoria Smędra, Jan Kozłowski (op. D. Jaros)

24.04.2014r.Teatr ŚOKKonkurs Keybordowy "Mistrz Klawiatury"

Wyróznienie w Kat I: Oliwia Kachnowicz (E. Tyszkiewicz) i Wiktoria Pieczara (op. A. Banach)

23.04.2014r.MDK "Śródmieście" Wrocław21 Wojewódzki Konkurs Plastyczny o Tematyce Ekologicznej z cyklu "Ziemia jest jedna" "Skoczne. lotne, nieuchwytne... barwny świat owadów"

Nagroda:

Kornelia Napart, Kacper Tarnowski, Justyna Stochniel.

Wyróżnienie:

G.Marchewka, A.Sakowska, L. Maciejewska, W.Dybciak (op. E. Tarnowska)

Nagroda:

P.Studnicki (op. J. Waksmundzka),

O.Kuczek (op. W. Szwegler)

Wyróżnienie:

H. Jawień, N.Szczepańska, S.Trzyna (op. W. Szwegler),

O.Drozdowicz (op. J. Waksmundzka)

05.04.2014r.Wrocławski Klub AnimaKonkurs Recytatorski „Ubierz myśli w słowa”

Sandra Matyszczyk- udział

Weronika Wąsik – II miejsce

Op.Wioletta Ziobrowska

28.01.2014r.MDK "Śródmieście" WrocławWojewódzki Konkurs na Dzieło w Stylu Surrealistycznym "Jajko większe od kury"

Nagroda: Tomasz Stochniel

Wyróżnienie: Urszula Nowak, Lidia Maciejewska, Weronika Pieczara,

Kwalifikacja do wystawy: Jakub Król, Julia Wciórka, Daria Goździejewska, Ola Skrzyńska, Aleksandra Klimkiewicz, Wiktor Dushka, Joanna Hasik, Laura Popek, Alina Ogarek, Oliwier matuszczyk, Kacper Tarnowski. (op. J. Waksmundzka, W. Szwegler, E. Tarnowska)

19.01.2014r.WOK WałbrzychVIII i IX runda Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej

Wyniki rundy VIII

WOK Wałbrzych II – K Sz. Gambit MDK I Świdnica  5:0 (Marcin Korzekwa, Janusz Kiliański, Zenon Kaźmierczuk, Michał Sroka, Łukasz Cieślak)

WOK Wałbrzych III - K Sz. Gambit MDK II Świdnica 3,5 – 1.5 (Patryk Mielnik, Natalia Mielnik, Bartosz Stelmaski, Michał Turek, Radosław Natanek) 

Wyniki rundy IX

WOK Wałbrzych II – K Sz. Gambit MDK II Świdnica  4:1

WOK Wałbrzych III – K Sz. Gambit MDK I Świdnica  3:2 (op. M. Korzekwa)

13.12.2013r.MCK LegnicaDolnośląski Konkurs Plastyczny "Anioł - Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia"

Laureaci: Anna Skowrońska, Ignacy Tyszkiewicz, Julia Mielniczyn (op. J. Walerowicz), Karolina Jońsczyk, Aleksandra Iwancz (op. J. Waksmundzka)

07.12.2013r.Ośrodek Działań Twórczych WrocławVII Konkurs Modelarski "Mikołajki Wrocławskie"

W kat.mod.lotniczych młodzik I m-ce – Konrad Jończyk

W kat.mod.lotniczych młodzik II m-ce – Konrad Jaskuła

W kat.dioramy lądowe młodzik II m-ce – Sebastian Mogielnicki

W kat.dioramy lądowe młodzik III m-ce – Nikodem Gaj

W kat.pojazdów wojskowych młodzik III m-ce – Rafał Rząsa

Udział: Michał Orłowski, Dawid Andrzejewski, Karol Jakubczyk, Konrad Marchewka, Tomasz Myczkowski, Ernest Plichta, (op. S. Sawicki)

28.11.2013r.Klub BolkoXXII Przeglad Piosenki Turystycznej i Ekoligicznej "Na Szlaku"

Nagroda: Zespół Wokalny " Luźny Skład", Weronika Wąsowska(op. E. Tyszkiewicz) Nagrodę dla najmłodszego uczestnika Przeglądu otrzymał Zespół Wokalny "Smyki" (op. E. Tyszkiewicz) 

Wyróznienie: Zespół Wokalny : Małgorzata Czeladzka, Natalia Aleksandrowicz, Małgorzata Dworecka (op. M. Jabłoński)

udział: Wiktoria Pękała, Estera Ofiara i Zespoł "Bez Nazwy" 9op. A. Banach"

24.11.2013r.Kudowa /Kościół pw. Bartłomieja- CzermnaKoncert Pielgrzym

Studia Piosenki (op. M. Jabłoński)

03.11.2013r.Zamek KsiążMistrzostwa dolnego Śląska w Szachach Sybkich

Wyniki uczestników MDK: Dziewczęta do lat 9:

X m. Oliwia Cieślak, XII m. Kateryna Dushka

Chłopcy do lat 9;

XVI m. Viktor Dushka, XIX m. Wiktor Kruk, XX m. Marcel Cieślak, XXII m. Kornel Dziedzic, XXVII m. Szymon Turała,

Chłopcy do 12 lat:

XIII m. Radosław Natanek, XVII m. Piotr Merchut, XVIII m. Krystian Kudela, XXI m. Mateusz Patyk,

Chłopcy do 15 lat:

VII m. Łukasz Cieślak, XI m. Michał Turek (op. M. Korzekwa)

 

04.10.2013r.
-
06.10.2013r.
ŻarówII Memoriał pamięci J. Kipczaka i P. Paradowskiego

wyniki przedstawicieli KSz"Gambit"

W gr. B- II m. Michał Turek (zdobycie III kat. Szachowej) III m. Piotr Kaszyński,VII m. Maciej Czerwiński, VIII m Jan Moląg, IX m. Krystian Kudela,X m. Dawid Goppold,XI m. Marcel Cieślak,

W gr. C- II m. Bartosz Stelmasik, VI m. Viktor Dushka, VII m. Kamil Kałużny, VIII m. Grzegorz Janiak, XI m. Wiktor Kruk, XII m. Borys Święs, XIII m. Krystian Kędzierski, XIV m. Natalia Głogiewicz, XV m. Mateusz Duda, XV m. Szymon Miśkiewicz, XVII Oliwia Cieślak, XVIII Stanisław Wyszomirski, XXI Marta Moląg (op. m. Korzekwa)

21.09.2013r.
-
22.09.2013r.
ŻarówMistrzostwa Dolnego Sląska Juniorów w Szachach Klasycznych

Dziewczęta do lat 9; XI m. Anna Pieszczoch,

Chłopcy do lat 9: XV m Fabian Supran, XXVI m. Antoni Pieszczoch, XXVIII m. Andrzej Kaszyński, XXX m. Jan Moląg, XXXII m. Mateusz Sroka, XXXIV m. Wiktor Kruk, XXXV m. Grzegorz Janiak, XXXIX m. Jakub Kołota,

Chłopcy do lat 11; XVIII m. Paweł Kaszyński, XXV m. Bartosz Tomczak,

Chłopcy do lat 13: IX m. Patryk Mielnik, XVII m. Michał Turek,

Chłopcy do lat 15: XIII m. Michał Sroka, XIV Maciej Trzemżyński

                             (op. M. Korzekwa)

rejonowy10.05.2014r.MBP GłuszycaKonkurs Plastyczny "Plakat upamiętniający ofiary II Wojny Światowej w moim regionie"

III m w kat kl. I - III Paweł Matjaszek, udział Zuzanna Kupczyk,

II m.w kat. kl. IV - VI: Zuzanna Pietrukiewicz (op. Z. Curyl)

 

01.04.2014r.Klub BolkoKonkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży "Przebój z jajem"

Grand Prix – „Świtezianki” (op. D. Jaros)

Nagroda: Zespół Wirusy, Wiktoria Pękała (op. A. Banach), Weronika Wąsowska, Paulina Folcik (op. E. Tyszkiewicz),

Wyróżnienia: Duet Natalia Taratuta i Julia Mazuchowska, Zespół „Luźny Skład” (op. E. Tyszkiewicz), Zespół „Timki” (op. A. Banach)

29.03.2014r.BielawaOgólnopolski Konkurs Piosenki "Wygraj Sukces" - el. wstępne

Wyróznienie: Wiktoria Pękała (op. A. Banach),

21.03.2014r.Aula PWSZ WałbrzychDzień Talentów (szcz. rejonowy)

Udział : Jakub Kleina (op. J. Chojnowska)

13.03.2014r.Teatr ŚOKVIII Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Wyróżnienia: Angelika Ślęzak (op. D. Jaros), Zespół wokalny „Luźny Skład”, Weronika Wąsoska (op. E. Tyszkiewicz),

Kwalifikacjedo koncertu galowego: Klaudia Zyska i Wiktoria Smędra (op. D. Jaros), Duet wokalny (op. M. Jabłoński)

09.03.2014r.MDK BartekXI EDYCJA MIĘDZYPOWIATOWEJ LIGI SZACHOWEJ

VII runda:

KSz GAMBIT MDK Świdnica II (Cieślak Łukasz, Mielnik Patryk, Mielnik Natalia, Stelmasik Bartosz) - KSz GAMBIT MDK Świdnica I (Kilański Janusz, Korzekwa Marcin, Kaźmierczuk Zenon, Turek Michał) 1,5 – 2,5

LZS Wieża Środa Śląska - KSz GAMBIT MDK Świdnica V (Czemerzyński, Maciej, Tomczak, Bartosz, Trzos, Hubert, Sojski, Ernest) 3,5 – 0,5

KSz GAMBIT MDK Świdnica IV  - GOK Malczyce +/-

Wieża Pęgów - KSz GAMBIT MDK Świdnica III (Natanek, Radosław, Kowalski, Jacek, Kudela, Krystian, Moląg, Jan)

VIII runda:

KSz GAMBIT MDK Świdnica I - GLKS Strzegom I 2,5 – 1,5

GLKS Goniec Żarów juniorzy - KSz GAMBIT MDK Świdnica II 2 – 2

KSz GAMBIT MDK Świdnica III – Wałbrzych 1 – 3

KSz GAMBIT MDK Świdnica IV (Kruk, Marcin, Sroka, Michał, Krawczyk, Miłosz, Kruk, Wiktor) - UKS Piast Bolków 1 – 3

KSz GAMBIT MDK Świdnica V - Wieża Pęgów 0 - 4

Runda IX

KSz GAMBIT MDK Świdnica V - KSz GAMBIT MDK Świdnica I 1 – 3

KSz GAMBIT MDK Świdnica II - KSz GAMBIT MDK Świdnica IV 0 – 4

WYNIKI KOŃCOWE:

I miejsce: KSz GAMBIT MDK Świdnica I – 17 pkt

V miejsce: KSz GAMBIT MDK Świdnica II – 10 pkt

X miejsce KSz GAMBIT MDK Świdnica III – 6 pkt

XII miejsce KSz GAMBIT MDK Świdnica V – 5 pkt

XIV miejsce KSz GAMBIT MDK Świdnica IV – 3 pkt

01.03.2014r.I Zawody Małych Form Szybowców "Smyki na Start"

Udział; Tomasz Myczkowski, Norbert Gmerek, Konrad Jaskuła,Nikodem Gaj,Daniel Wałczyk,Konrad Marchewka (op. S. Sawicki)

22.02.2014r.Obiekty sportowe OSiR /SP 1Zawody Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze

Kat. Młodzik: II  m-ce :  Norbert Gmerek, III m-ce :  Igor Kałużyński

udział: Sebastian Mogielnicki, Konrad Marchewka, Konrad Jaskuła, Kewin Moczydłowski, Karol Jakubczyk, Mikołaj Dziedzic, Rafał Rząsa, Jakub Jakubowski, Daniel Wałczyk.(op. S. Sawicki)

 

 


09.02.2014r.StzregomXI EDYCJA MIĘDZYPOWIATOWEJ LIGI SZACHOWEJ

IV Runda:

Wieża Pęgów  2,5:2,5 KSz GAMBIT MDK Świdnica I (Kilański Janusz, Korzekwa Marcin, Kaźmierczuk Zenon, Turek Michał,

KSz GAMBIT MDK Świdnica V 1,5 - 2,5 GOK Malczyce (Czemerzyński Maciej, Tomczak Bartosz , Trzos, Hubert, Sojski, Ernest,

UKS Piast Bolków 3,0 - 1,0 KSz GAMBIT MDK Świdnica III (Natanek Radosław, Kowalski Jacek, Kudela Krystian, Morąg Jan,

Wałbrzych 4,0 - 0,0 KSz GAMBIT MDK Świdnica IV (Kruk Marcin, Sroka Michał, Krawczyk, Miłosz, Kruk Wiktor)

GLKS Strzegom II 0,0 - 4,0 KSz GAMBIT MDK Świdnica II (Cieślak Łukasz, Mielnik Patryk, Mielnik Natalia, Stelmasik Bartosz)

Wyniki V rundy:

GLKS Goniec Żarów juniorzy 1,0 - 3,0 KSz GAMBIT MDK Świdnica I

KSz GAMBIT MDK Świdnica II    2,5; 2,5 Wieża Pęgów

KSz GAMBIT MDK Świdnica III   0,0 - 4,0 KSz GAMBIT MDK Świdnica V

KSz GAMBIT MDK Świdnica IV 1,0 - 3,0 GLKS Strzegom II

Wyniki VI rundy

KSz GAMBIT MDK Świdnica I 3,0 - 1,0 LZS Wieża Środa Śląska

KSz GAMBIT MDK Świdnica V  0,5 - 3,5 GLKS Goniec Żarów

GOK Malczyce  0,5 - 3,5 KSz GAMBIT MDK Świdnica II

KSz GAMBIT MDK Świdnica III 3,0 - 1,0 KSz GAMBIT MDK Świdnica IV

26.01.2014r.ZarówXI EDYCJA MIĘDZYPOWIATOWEJ LIGI SZACHOWEJ

RUNDA I:

KSz GAMBIT MDK Świdnica I (Janusz Kiliański, Marcin Korzekwa, Zenon Kaźmierczuk, Michał Turek) -  Wałbrzych 4 : 0

GLKS Goniec Żarów juniorzy - KSz GAMBIT MDK Świdnica III (Radosław Natanek, Jacek Kowalski, Krystian Kudela. Jan Morąg) 4 : 0

KSz GAMBIT MDK Świdnica IV (Marcin Kruk, Michał Sroka, Miłosz Krawczyń, Wiktor Kruk) - Wieża Pęgów 0,5 : 3,5

KSz GAMBIT MDK Świdnica II (Łukasz Cieślak, Patryk Mielnik, Natalia Mielnik, Bartosz Stelmaski) - LZS Wieża Środa Śląska 1 : 3

GLKS Strzegom I - KSz GAMBIT MDK Świdnica V (Maciej Czemeżyński, Bartosz Tomczak, Hubert Trzos, Ernest Sojski) 3 : 1

RUNDA II:

GLKS Goniec Żarów - KSz GAMBIT MDK Świdnica I 2 : 2

UKS Piast Bolków - KSz GAMBIT MDK Świdnica II 2,5 :1,5

KSz GAMBIT MDK Świdnica III - GLKS Strzegom II 3 : 1

KSz GAMBIT MDK Świdnica V - KSz GAMBIT MDK Świdnica IV 2 : 2

RUNDA III:

KSz GAMBIT MDK Świdnica I - UKS Piast Bolków 3 : 1

GLKS Strzegom I  - KSz GAMBIT MDK Świdnica III 3 : 1

KSz GAMBIT MDK Świdnica IV - LZS Wieża Środa Śląska 0 : 4

GLKS Strzegom II - KSz GAMBIT MDK Świdnica V 1 : 3

KSz GAMBIT MDK Świdnica II – Wałbrzych 2 : 2

15.12.2013r.s. szachowa MDKVII runda Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej.

KSz GAMBIT MDK Świdnica I - KSz Jelonka Jelenia Góra I, 3-2 udział: Marcin Korzekwa, Janusz Kilański, Kazimierz Matusz, Zenon Kaźmierczuk, Michał Sroka, Łukasz Cieślak,

KSz GAMBIT MDK Świdnica II - KSz Jelonka Jelenia Góra II, 0,5-4,5 udział: Patryk Mielnik, Natalia Mielnik, Bartosz Stelmasik, Michał Turek, Radosław Natanek,

Runda VII: KSz Jelonka Jelenia Góra II - KSz GAMBIT MDK Świdnica I, 3-2 KSz Jelonka Jelenia Góra I - KSz GAMBIT MDK Świdnica II, 4-1.

01.12.2013r.Kamienna GóraWałbrzyska Liga Okręgowa

Runda IV:

UKS Piast Bolków 3,0 - 2,0 KSz GAMBIT MDK I Świdnica (Korzekwa Marcin, KILAŃSKI Janusz, Kaźmierczuk Zenon, Sroka Michał, Cieślak Łukasz

UKS Zadrna Kamienna Góra 4,0 - 1,0 KSz GAMBIT MDK II Świdnica (Mielnik Patryk, Mielnik Natalia, Stelmasik Bartosz, Turek Michał, Natanek Radosław)

Runda V

KSz GAMBIT MDK II Świdnica 0,5 - 4,5 UKS Piast Bolków

 

KSz GAMBIT MDK I Świdnica 1,5 - 3,5 UKS Zadrna Kamienna Góra

26.11.2013r.USC ŚwidnicaRejonowy Konkurs Wiedzy o Policji

Część artystyczna: Aneta Bałos i Anna Żaba (op. M. Jabłoński)

17.11.2013r.MDKIII rundy IV Ligi Okręgowej Wałbrzyskiej.

Drużyny w składzie: (Marcin Korzekwa, Janusz Kilański oraz Zenon Kaźmierczuk) oraz siedmiu juniorów (Michał Sroka, Łukasz Cieślak, Patryk Mielnik, Natalia Mielnik, Bartosz Stelmasik, Michał Turek oraz Radosław Natanek) (op. M. Korzekwa)

Runda I

KSz GAMBIT MDK Świdnica I - GAMBIT MDK II, 4-1

Runda II

KSz GAMBIT MDK Świdnica I - LKS Goniec Żarów II, 2,5-2,5

KSz GAMBIT MDK Świdnica II - LKS Goniec Żarów III, 2-3

Runda III

LKS Goniec Żarów III - KSz GAMBIT MDK Świdnica I, 2,5-2,5

LKS Goniec Żarów II - KSz GAMBIT MDK Świdnica II, 3-2

19.10.2013r.BielawaZawody Latawcowe

III m w kat junior, lat. płaskie: Sebastian Mogielnicki,

Udział: Konrad Marchewka, Norbert Gmerek, Konrad Jaskuła.

V m. drużynowo MDK Świdnica (op. S. Sawicki)

12.10.2013r.Piława GórnaTradycyjne Zawody Latawcowe

W kat. latawców płaskich - młodzik

I m. Sebastian Mogielnicki, II m. Ernest Plichta, III Jakub Grześlowski,

Udział: Dawid Andrzejewski, Konrad Marchewka, Norbert Gmerek, Nikodem Gaj, Konrad Jaskuła.

Drużynowo: IV m MDK Świdnica (op. S. Sawicki)

powiatowy01.06.2014r.StzregomXVII Festyn Dziecięcy ,,Życzliwość jest pragnieniem szczęścia innych”

Pokaz taneczny Dziecięcy Zespół "Koraliki” i Formacja tańca nowoczesnego "Sekond" (Op. A. Trzeciak)

16.04.2014r.Hala OSiRMistrzostwa Powiatu w Aerobiku Sportowym

Przerywniki Taneczne: Zespól Sekond i Koraliki (op. A. Trzeciak)

13.02.2014r.S. lustrzana ŚOKWarsztaty Plastyczne w ramach Projektu Starostwo Powiatowe w Świdnicy - Jićin

Warsztaty dla szkół z powiatu świdnickiego (or. J. Walerowicz i W. Szwegler)

13.02.2014r.Teatr ŚOKKoncert w ramach Projektu Starostwo Powiatowe w Świdnicy - Jićin

Koncert Koła "Świat Rozdźwięków": Klaudia Zyska, Wiktoria Smędra, Żaneta Dudka, Natalia Wyrzykowska (op. dariusz Jaros)

08.01.2014r.Teatr ŚOKŚwidnicki Przegląd Kolędniczy

Wyróżnienie: Grupa teatralna "Pauza" (op. J. Chojnowska) za świąteczne przedstawienie pt. " Nadzieja dla Świata",

17.11.2013r.Kościół w WirachKoncert Pielgrzym

Studio Piosenki: Jowita Wołkanowska, Anna Żaba, Martin Kurek,  Ola  Szpak,  Patrycja Pienio, Natalia  Aleksandrowicz,   Gosia Dworacka, Gosia Czeladzka, Natalia Furtas, Natalia Karpińska (op. M. Jabłoński)

03.11.2013r.Kościół w SzczepanowieKoncert Pielgrzym

Org. Studio Piosenki: Jowita Wołkanowska, Anna Żaba, Martin Kurek,  Ola  Szpak,  Patrycja Pienio, Natalia  Aleksandrowicz,  Kasia Światła, Aneta Klemczak,  Gosia Dworecka (op. M. Jabłoński)

30.10.2013r.
-
08.11.2013r.
MDK / Hol Teatru Konkurs Plastyczny "Barwy niepodległości"

Nagrody: FABIAN  HRYCAK, ALEKSANDRA  KLIMKIEWICZ, KATARZYNA  JAS, OLIWIA  KACHNOWICZ, ALICJA  PABISIAK, KALINA  ROGOZIŃSKA, ALEKSANDRA  WALIGÓRA, OLIWIA  DROZDOWICZ, ALEKSANDRA  KRZEMIŃSKA, JULIA  KAWA, TOMASZ  BARAŃSKI, JAN  JUREWICZ, NATALIA  ZGRAJA, ALEKSANDRA  KAŚKIEWICZ, SZYMON  OLCHAWA, WERONIKA  PIECZARA, KAROLINA  KOCH.

Wyróżnienia: KAROLINA  JOŃCZYK, JULIA  CHRUŚCIK, OLIWIA  TRAGARZ, BOŻENA  CUGIER, ANDRZEJ  KUKLA, JAKUB  KRÓL, AGNIESZKA  GODULA, AMELIA  PATYK, WERONIKA  SKUPIEŃ.

 

30.10.2013r.III LO Świdnica9 Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej "Mimozami jesień się zaczyna"

Udział: Duet Nadia Bielecka (vocal) i Jan Kozłowski (skrzypce), Duet Klaudia Zyska (vocal) i Wiktoria Smędra (vocal) (D. Jaros) oraz  solo: Jowita Wołkanowska,  Aleksandra Szpak (op. M. Jabłoński)

13.10.2013r.ŚlężaXXXVII Zlot Turystów Świdnickich na Ślęży

Rajd górski: Sobótka Górka - Ślęża - Sobótka Górka, udział w konkurencjach sportowo - rekreacyjnych i quizie krajoznawczym: Dawid Matyszczyk, Oliwia Matyszczyk, Konrad jaskuła, Amelia Jaskuła, Piotr Kowalski, Zuza Pietrukiewicz, Zuzanna Kupczyk, Jan Baranowski, Igor Lenkiewicz, Bartosz Pszeniczka (op. K. Jas)

13.10.2013r.Kościół w MarcinowicachKoncert Pielgrzym

Org. Studio Piosenki: Aneta Bałos , Natalia Furtas,  Natalia Karpińska, Jowita Wołkanowska, Anna Żaba, Martin Kurek , Gosia Czeladzka,  Ola  Szpak,  Patrycja Pienio, Natalia  Aleksandrowicz,  Kasia Światła, Gosia Dworecka (op. M. Jabłoński)

 

26.09.2013r.Teatr ŚOKDni Kultury Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich

Część artystyczna: gr. Pauza (op. J. Chojnowska i D. Jaros).

07.09.2013r.Teatr ŚOKWernisaż Powiatowego Konkursu Plastycznego "Świat Pszczół"

Wystawa w ramach X lecia Powiatowego Zrzeszenia Pszczelarzy w Świdnicy. Wyniki konkursu pod datą 24.06.2013 (koordynator J. Waksmundzka)

miejski15.08.2014r.Plac GrunwaldzkiŚwięto Wojska Polskiego- 94 rocznica Bitwy Warszawskiej

Kacper Sowa-recytacja utworu Remigiusza Kwiatkowskiego " Hasło"

01.08.2014r.Świdnicki rynek Patio pod wieżą ratuszową70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego " Świdniczanie śpiewają (nie)Zakazane Piosenki"

Wystąpili: Nadia Bielecka, Zuzanna Czermak, Adraian Jurczak, Barbara Szpilka, Kacper Sowa, Martyna Idczak

26.06.2014r.USC Świdnicakoncert dla prymusów

Studio Piosenki (op. D. Jaros)

15.06.2014r.Parafia na ZarzeczuFestyn Parafialny na Zarzeczu

pr. muzyczne i taneczne MDK

10.06.2014r.Galeria w WieżyWernisaż wystawy "360 rocznica urodzin J. Riedla"

prace pr. ceramicznej (op. E. tarnowska), pr. plastyczna (op. J. Waksmundzka i W. Szwegler)

04.06.2014r. Przedszkole Miejskie nr 15 Świdnica Festyn Rodzinny

Udział: Zespół Wokalny "Luźny Skład": Zofia Wąsowska, Paulina Folcik, Weronika Wąsowska, , Julia Mazuchowska, solistka Oliwia Paruch, Zespół Wokalny "Smyki" - Oliwia Paruch, Oliwia Kachnowicz , Marcelina Wójcik (op. E. Tyszkiewicz), oraz Dziecięcy zespół "Koraliki” (Op. A. Trzeciak)

03.06.2014r.ŚlężaRajd Absolwenta Przedszkola nr 16 "Słoneczko"

Grupę 28 dzieci prowadziła Zuzanna Pietrukiewicz - kandydat na młodzieżowego przodownika turystyki pieszej (op. Z. Curyl)

01.06.2014r.Estrada w RynkuMarsz dla życia i dla rodziny

Występ: Zespół Wokalny "Luźny Skład": Zofia Wąsowska, Paulina Folcik, Weronika Wąsowska, Natalia Taratuta, Julia Mazuchowska oraz solistka Oliwia Paruch (op. E. Tyszkiewicz)

01.06.2014r.Fundacja Małzeństwo RodzinaKonkurs Plastyczny "Mamo, tato - jesteś moim mistrzem"

udział pr. plastycznej (op. J. Waksmundzka)

31.05.2014r.MiędzygórzeRajd "Szlakiem Sw. Jana Pawła II"

Udzial 45 osób Trasa: Miedzygórze - Wodospad Wilczki - Ogród Bajek - Sanktuarium MB Śnieżnej - Międzygórze (op. W. Ziobrowska, E. Tarnowska, J. Waksmundzka, J. Lipiński i Z. Curyl)

30.05.2014r.sala teatralna ŚOKIII Dolnośląski Przegląd Osób Niepełnosprawnych "GaleriON'2014" - szcz. miejski

Nagroda; Patrycja Rusin (Studio Piosenki dla Dzieci i Młodzieży "Bartek") - kwalifikacja do koncertu regionalnego (op. A.Banach)

26.05.2014r.Państwowa Szkoła MuzycznaKoncert dla mamy i taty

Zespół Muzyki Dawnej "Totus Musicus" w składzie: Urszula Kasińska, Estera Ofiara, Karolina Myczkowska i Katarzyna Całka (op. A Banach)

26.05.2014r."Dzień Matki" - spotkanie integracyjne pracowni MDK

Wystąpiły z pracowni muzycznej dz. II: Zespół Piosenki i Ruchu "TIMKI" oraz zespół wokalny "Wirusy" i solistki Patrycja Rusin i Estera Ofiara (op. A Banach)

26.05.2014r.Klub BolkoSpotkanie Integracyjne z okazji Dnia Matki

pr. muzyczne i taneczne (org. E. Tyszkiewicz)

21.05.2014r.Gimnazjum nr 1, ŚwidnicaRozRUCHY

Organizator:Rada Aktywnej Młodzieży (op. R.Łukaszewicz-Szczepanik)

Wiem co jem i jak się czuję-zajęcia skierowane do młodzieży z Gimnazjum nr 1 oraz członków RAM przy MDK Świdnica.

Nauka urozmaicania własnego stylu żywienia.

18.05.2014r.posesja parafii Św. Andrzeja Boboli w Świdnicy Festyn Parafialny

Występ: Marta Majcher i Aleksandra Majcher (op. A.Banach)

16.05.2014r.holl MDK BartekWystawa Filatelistyczna z okazji dzni papieskich

W wystawie brali udział wszyscy uczestnicy pracowni w dziale II.(około 60 osób) oraz ludzie z zewnątrz. Pan P. Wierciński z Koła Filatelistycznego opowiadał dzieciom i młodzieży o wystawie i życiu Jana Pawła II.

16.05.2014r.ŚwidnicaIX Diecezjalny konkurs plastyczny "Jan Paweł II"

Nagroda: Alicja Rembisz, Jan Jarosz, Olga Mak, Szymon Olchawa, Ola Sakowska

Wyróżnienie: Julia Kawa, Oliwia Matyszczyk

(op. E. Tarnowska)

15.05.2014r.holl MDK BartekWystawa filatelistyczna "Jan Paweł II w filatelistyce"

Polski Związek Filatelistów Koło w Świdnicy

09.05.2014r.Świdnica Stacja Edukacji EkologicznejObchody 10- lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Pokaz taneczny: Dziecięcy zespół "Koraliki” i Formacja tańca nowoczesnego Sekond (op. A. Trzeciak)

07.05.2014r.Gimnazjum nr 1, ŚwidnicaRozRUCHY

Organizator:Rada Aktywnej Młodzieży (op. R.Łukaszewicz-Szczepanik)

Ruch-Oddech-Relaks-warsztaty skierowane do młodzieży z Gimnazjum nr 1 oraz młodzieży z pracowni tanecznej MDK Świdnica

Kształtowanie świadomości wpływu aktywności fizycznej na wszechstronny rozwój młodego człowieka.  

07.05.2014r.
-
21.05.2014r.
Gimnazjum nr 1Warsztaty "Rozruchy"

Uczniowie Gimnazjum nr 1 i uczestnicy RAM (op. J. Waksmundzka)

07.05.2014r.
-
21.06.2014r.
akcja RozRUCHY

W przedsięwzięciu wzięły udział członkowie RAM: Jolanta Kurzac, Aleksandra Ziaja, Daria Lubońska, Daria Kapciak, Monika Sitarz, Martyna Filipiak. (op. RAM R. Łukaszewicz - Szczepanik)


03.05.2014r.Parafia NMP Królowej Polski w ŚwidnicyFestyn

Udział Zespołu "Koraliki' i "Sekond" (op. A. Trzeciak) i Pary tańca towarzyskiego - Michał Bryks i Amelia Patyk, Kacper Grudziński i Lauwa Kwak oraz Justyna Kutyło (op. Z. Brożbar)

27.04.2014r.katedraKoncert "Pielgrzym"

Studio Piosenki (op. M. Jabłoński)

25.04.2014r.holl MDK BartekWernisaż wystawy filatelistycznej poświęconej kanonizacji Papieża Jana Pawła II

Polski Związek Filatelistów - Koło w Świdnicy. Cz. artystyczna: Aleksandra Majcher i Estera Ofiara (op. A.Banach)

25.04.2014r.holl MDK BartekWystawa Filatelistyczna poświęcona kanonizacji Papieża Jana Pawła II

W wystawie brali udział wszyscy uczestnicy pracowni w dziale II (około 50 osób). Pan P. Wierciński z Kola Filatelistycznego opowiadał dzieciom i młodzieży o wystawie i o „Historii Pierwszego Wileńskiego Obrazu Miłosierdzia Bożego”. Na uroczystości prezentowały się dzieci i młodzież z pracowni muzycznej p. A. Banach.

22.04.2014r.wieża ratuszowaWernisaż prac plastycznych poświęcony twórczości Jana Riedla

W wystawie brali udział dzieci z pracowni plastycznej MDK, grupy ceramicznej i graficznej. (około 80 osób). Podczas wernisażu prelekcję wygłosił p. M. Barcicki z LOT.

10.04.2014r.Teatr ŚOKKoncert Katyński

udział: Martin Kurek, Małgorzata Dworecka (op. M. Jabłoński)

10.04.2014r.III LO Świdnica"Rytm - Taniec - Muzyka - Ruch"

Udział goscinny Formacji "One" (op. R. Łukaszewicz - Szczepanik"

08.04.2014r.Starówka i Pl. Św. MałgorzatyI Świdnicki Marsz Katyński

Pracownia teatralna- grupa " Cedeen" w marszu: Agata Szabłowska, Karolina Kamocka, Natalia Bajak, Gabriela Leśniańska, Kuba Zając, Mariusz Pielech, Joanna Kobiela.

Pracownia teatralna -grupa " Pauza": Adrian Jurczak, Aleksandra Fitzerman, Martyna Idczak, Kacper Sowa, Barbara Szpilka, Wiktoria Mielcarek, Aleksandra Król, Justyna Kutyło. (op. J. Chojnowska)

Pracownia teatralna W. Ziobrowska: Sandra Matyszczyk, Weronika Wąsik.

Pracownia taneczna R. Łukaszewicz-Szczepanik: Lidia Maciejewska, Nadia Antonowicz

04.04.2014r.MBP ŚwidnicaKoncert z cyklu Portrety - "Osiecka"

Koncert piosenek do tekstów A. Osieckiej w wykonaniu Studia Piosenki oraz zaproszonych gości:   ANNA ŻABA,  NATALIA ALEKSANDROWICZ,  PATRYCJA PIENIO,  NATALIA MURDZEK,  NIKOLA BARTKIEWICZ,  MAŁGORZATA DWORECKA (op. M. Jabłoński)

16.03.2014r.PielgrzymkaVIII Rajd Nepomucenowy

Udział Koła "ToTuToTam" oraz dzieci i młodzieży z miasta. Trasa: Wojcieszów - Skopiec (zdobycie 7 szczytu do Korony Gór Polski)

08.03.2014r.Galeria ŚwidnickaDzień Kobiet

Udział Zespolu "Sekond" (op. A. Trzeciak)

01.03.2014r.Klub BolkoIV Szachowe Mistrzostwa Świdnicy Juniorów

kat do 7 lat dziewczeta: I m. Kurowska Angelika, kat. do 7 lat chłopcy: I m. Perek Oskar, III m. Polański Oskar, IV m. Szel Łukasz, V m. Kędzierski Krystian, VI m. Cała Igor, VII m. Szwaczek Tymon, VIII m. Duszenko Bartosz,

kat. do 10 lat dziewczeta: Cieślak, Oliwia, II m. Bera Hanna, III m. Głogiewicz Natalia, IV m. Dushka Kateryna,

kat. do 10 lat chłopcy: I m. Jaworski Jakub, II m. Sojski Ernest, III m. Supran Fabian, IV m. Goppold Dawid, V m. Kałużny Kamil, VI m. Dziedzic Kornel, VII m. Janiak Grzegorz, VIII m. Kruk Wiktor, IX m.  Duda Mateusz, X m. Cieślak Marcel, XI m. Dushka Victor, XII m. Polański Olaf, XIII m. Czerwiński Jan, XIV m. Święs Borys, XVI m. Turała Szymon

kat. do lat 13 chłopcy: I m. Natanek Radosław, II m. Trzos Hubert, III m. Mielnik Patryk, IV m. Tomczak Bartosz, V m. Kudela, Krystian

kat. do lat 20 dziewczeta: I m. Mielnik Natalia,

kat. do lat 20 człopcy: II m. Cieślak Łukasz, III m. Stelmasik Bartosz, IV m. Turek Michał, V m. Sroka Michał, VI m. Czemerzyński Maciej (op. M. Korzekwa)

27.02.2014r.Góry SowieRajd Turystyczny "Przełęcz Jugowska"

Rajd w ramach "Akcji Zima" dofinansowany z UM. Udział 41 dzieci (op. Z. Curyl i J. Chojnowska)

20.02.2014r.Góry KamienneRajd Turystyczny

Rajd w ramach "Akcji Zima" dofinansowany z UM. Udział 45 dzieci (op. Z. Curyl i E. Tarnowska)

18.02.2014r.s. muzycznaWarsztaty wokalne

Warsztaty Studia Piosenki z p. Mełnickim (op. M. Jabłoński)

25.01.2014r.IX Integracyjne Spotkanie Pracowni Tanecznych z okazji Dnia babci i Dziadka

 Udział: Formacja Koraliki młodsze, Formacja Koraliki starsze, Sekond młodsze, Sekond starsze, Grupy rytmiczne (op. A. Trzeciak), Małe Iskierki, Iskierki gr. Początkująca, Iskierki gr. Zaawansowana, Diagonal, ONE (op. R. Łukaszewicz - Szczepanik), Pary dziecięce i pary młodzieżowe (op. Z. Brozbar)

 

18.01.2014r.Sala Spółdzielni MieszkaniowejSpotkanie Opłatkowe w Towarzystwie miłośników Lwowa i Kresów południowo - Wschodnich

Koncert Kolęd: Zespół "Luźny Skład": Zosia Wąsowska, Paulina Folcik, Natalia Taratuta, Julia Mazuchowska (op. E. Tyszkiewicz)

16.01.2014r.Teatr ŚOKWieczór Koled

Udział:

12.01.2014r.Galeria ŚwidnickaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Udział: "Koraliki" i "Sekond" (op. A. Trzeciak)

06.01.2014r.Miasto SwidnicaOrszak Trzech Króli

pracownie MDk z nauczycielami

23.12.2013r.Centrum Organizacji Pozarządowych ŚwidnicaWigia Organizacji

Wystep grup wokalnych: (op. A. Banach, E. Tyszkiewicz)

20.12.2013r.Rynekwystępy na Rynku

Występ : "Koraliki" (op. A. Trzeciak)

15.12.2013r.Dworzec PKP Świdnica MiastoUroczyste otwarcie dworca PKP

Udział; Studio Piosenki: (M. Jabłoński), Studio Piosenki „Bartek” (op. A. Banach) Zespół „Wirusy” (E. Tyszkiewicz), Jakub Kleina (op. J. Chojnowska), „Koraliki młodsze”, „Koraliki starsze” oraz „Sekond” (op. A. Trzeciak) „Iskierki”, „Diagonal”, „One” (op. R. Łukasiewicz – Szczepanik), gr. teatralne (op. W. Ziobrowska). Wystawa modeli kolejowych z pracowni modelarskiej (op. S. Sawicki) i czeskiego klubu modelarskiego Domu Dzieci i Młodzieży w Trutnovie. Wernisaż bombek wykonanych podczas warsztatów MDK (op. J. Walerowicz)

13.12.2013r.Składnica harcerska - RynekŚWIDNICKA KOLĘDA - odsłonięcie ruchomej szopki

wykonanie - L. Matus

07.12.2013r.
-
14.12.2013r.
sale MDKWarsztaty malowania bombek

udział; Brygier Julia, Babiarz Jagoda, Miłkowska Łucja, Miłkowska Zosia, Wyszyński Wojciech, Wyszyński Krzysztof, Bera Hania, Slatan Hania, Slatan Olga, Szczepańska Natalia, Skórka Maja, Boczek Julia, Popek Laura, Girej Julia, Ruszaj Natalia, Nowak Urszula, Głogiewicz Natalia, Podbielska Ada, Kot Julia, Pękała Wiktoria, Staroojciec Agata, Gadzińska Julia, Gryc Ania, Trzyna Sara, Bartosiewicz Joasia, Jawień Hania, Wyszkowska Zuzia, Gadzińska Wiktoria, Łazarek Oliwia, Pielech Patrycja, Waligóra Marcela, Strózik Hania, Żylińska Urszula, Norkiewicz Milena, Trzyna Dominika, Pabisiak Alicja, Wolak Milena, Kuczek Oliwia, Kukla Andrzej, Zarzycki Jakub, Jurewicz Jan, Jurewicz Maciek, Zięba Karolina, Teuerle Tosia, Hasik Malwina, Hasik Joanna, Rogozińska Kalina, Witkowska Oliwia, Chludzińska Magdalena (op.J. Walerowicz, J. Waksmundzka, W. Szwegler)

05.12.2013r.Centrum Organizacji Pozarządowych Świdnica"Dzień Wolontariusza"

Prezentacje wokalne; (op. E. Tyszkiewicz)

01.12.2013r.Klub BolkoKoncert Muzyczny "Rock przeciw AIDS"

Koncert Zespołów Rockowych (koordynator S. Śliwa, op. J. Chojnowska, R. Łukaszewicz - Szczepanik, L. Matus)

11.11.2013r.Plac GrunwaldzkiMiejskie Obchody Swięta Niepodległości

Manifestacja Patriotyczna pod Pomnikiem Grunwaldzkim: recytacja: Jakub Kleina (op. J. Chojnowska), piosenka: Angelika Ślęzak (op. D. Jaros)

11.11.2013r.MDKWykonanie Kotylionów na Świeto Niepodległości

Pracownia "Agrafka" (op. J. Walerowicz)

11.11.2013r.Patio bloku śródrynkowegoAkcja patriotyczna

Akcja rozdawania balonów i haseł patriotycznych Rady Aktywnej Młodzieży (op. R. Łukaszewicz - Szczepanik)

09.11.2013r.Zamek Cisy - DobromierzIV Rajd "Szlakiem Ułanów Legii Nadwiślańskiej"

Udział pracowni: tanecznej (op. A. Trzeciak), plastycznej (op. E. Tarnowska) i koła "ToTuToTam" (op. Z. Curyl)

08.11.2013r.Teatr ŚOKMiejski konkurs recytatorski "Nie rzucim ziemi ..." Finał

Nagroda: Nadia Bielecka

 

Wyróżnienie: Jakub Kleina

 

Udział:Justyna Popek (op. J. Chojnowska)

05.11.2013r.USC ŚwidnicaNadanie medalu "50-lecia Pożycia Małżeńskiego"

Występ Zespołu "Koraliki" (op. A. Trzeciak)

31.10.2013r.Centrum Organizacji Pozarządowych ŚwidnicaMiejski konkurs recytatorski "Nie rzucim ziemi ..." elimienacje

Kwalifikacje do finału; Nadia Bielecka, Justyna Popek, Jakub Kleina (op. J. Chojnowska)

27.10.2013r.katedra pw. św. Stanisława i WacławaKoncert Pielgrzym

Org. Studio Piosenki: Natalia Furtas,  Natalia Karpińska, Jowita Wołkanowska, Anna Żaba, Martin Kurek , Kamila Brzegowa, Gosia Czeladzka,  Ola  Szpak,  Patrycja Pienio, Natalia  Aleksandrowicz,  Kasia Światła, Aneta Klemczak,  Gosia Dworecka (op. M. Jabłoński)

22.10.2013r.Klub BolkoKoncert Pielgrzym

Org. Studio Piosenki: Aneta Bałos , Natalia Furtas,  Natalia Karpińska, Jowita Wołkanowska, Anna Żaba, Martin Kurek , Kamila Brzegowa, Gosia Czeladzka,  Ola  Szpak,  Patrycja Pienio, Natalia  Aleksandrowicz,  Kasia Światła, Aneta Klemczak,  Gosia Dworecka (op. M. Jabłoński)

14.10.2013r.USC ŚwidnicaMiejskia Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej

częsc artystyczna: recital Gabrieli Zięby (op. D. Jaros)

02.10.2013r.
-
18.10.2013r.
Wieża ratuszowaKonkurs Plastyczny "Widokówka Ze Świdnicy"

NAGRODY równorzędne dla laureatów, których prace zostały wydrukowane w formie kartki pocztowej :  Oliwia Kuczek lat 13,  Fabian Hnycak lat 9  

NAGRODY równorzędne w kategorii wiekowej 7-12 lat:  Agata Kaczmarczyk lat 11

NAGRODY równorzędne w kategorii wiekowej 13-15 lat:  Aleksandra Klimkiewicz lat 14, Barbara Szpilka lat 13,

Wyróżnienia;   Agnieszka Piechurska lat 10, Katarzyna Kuriata lat 13, Katarzyna Mus lat 7,     Martyna Kuśnierz lat 7,  Weronika Pieczara lat 8,  Dominika Waligórska lat 14, Klaudia Tomasik lat 12, Kamila Brzegowa lat 12, Daria Gołdziejew,  Olga Zuber lat 12, Ola Iwancz lat 11, Ola Waligóra lat 9, Piotr Mirecki lat 9,  Ada Chwalińska lat 11,   Katarzyna Duszka lat 10,  Aleksandra Tomala lat 11, Piotr Studnicki lat 18,  Justyna Czaja lat 16,  Maja Szymaszkiewicz lat 14,  Magdalena Sewkowska lat 12, Tosia Teuerle lat 7, Olga Slatan lat 8,  Julia Kot lat 10, Laura Popek lat 13, Dorota Socha lat 13,  Andrzej Kukla lat 12,  Natalia Ruszaj lat 12,  Paweł Studnicki 11 lat (op. E. tarnowska, J, Waksmundzka, W. Szwegler)

 

 

28.09.2013r.
-
29.09.2013r.
Międzygórze - Śnieżnik - KletnoIII Jesienny Rajd Dzieciecy "Śnieżnik 2013"

Uczestnicy pracowni "ToTuToTam" (op. Z. Curyl) oraz turyści indywidualni

24.09.2013r.Centrum Organizacji Pozarządowych ŚwidnicaKonkurs Wiedzy o Lwowie i Kresach

I m. Gimnazjum nr 3

II m. Zespół Szkół Budowlano - Elektrycznych

(realizacja: W. Ziobrowska, Z. Curyl, L. Matus, J. Słowik)

Występ recytatorki: Nadia Bielecka (op. J. Chojnowska)

22.09.2013r.Kościół pw. Miłosierdzia Bożego na ZarzeczuKoncert "Pielgrzym"

Studio Piosenki: Jowita Wołkanowska, Martin Kurek, Aneta Balos, Aneta Klemczak,  Anna Żaba, Szymon Garbol, Aleksandra Szpak, Natalia Furtas, Natalia Karpińska, Patrycja Pienio, Małgorzata Czeladzka (op. M. Jabvloński)

21.09.2013r.Centrum Organizacji Pozarządowych ŚwidnicaVIII Dyktando Świdnickie

Część artystyczna: Jowita Wołkanowska i Anna Żaba (op. M. Jabłoński)

20.09.2013r.Rynek20-lecie Świdnickiego Towarzystwa Partnerstwa Miast

"Kolorowy Jubileusz - Partnerstwo i Przyjaciele" Występ artystów z MDK "Zaręczyny Ks. Anny Świdnickiej z Cesarzem Karolem IV: Pr. teatralna (op. j. Chojnowska), pr. taneczna (op. A. Trzeciak), pr. taneczna (op. R. Łukaszewicdz - Szczepanik), Zespół "Totus Musicus" i Dziecięce Studio Piuosenki (op. A. Banach)

07.09.2013r.Galeria ŚwidnickaOgólnopolska Akcja "Narodowe czytanie" pod patronatem Prezydenta RP

Młodzież z pracowni MDK (op. J. Chojnowska)

wewnętrzny02.08.2014r.
-
09.08.2014r.
Swornegacie - Bory TucholskieI Wakacyjny Obóz Pieszy Swornegacie 2014

Szalk Brdy - udział Koła ToTuToTam (op. Z. Curyl)

26.06.2014r.s. mizyczna MDK Bartek"Dyskoteka wczoraj i dziś" - popis pr. muzycznej

prezentacje uczestników pracowni muzycznej (op. A. Banach)

24.06.2014r.
-
25.09.2014r.
Góry opawskie - Biskupia KopaII Rajd Koła "W poszukiwaniu Kwiatu Paproci"

Udział Koła ToTuTOTam (op. Z. Curyl)

14.06.2014r.Duszniki Zdr.Wycieczka Nagrodowa pr. plastycznej

pr. plastyczna (op. J. Waksmundzka i W. Szwegler)

11.06.2014r.s. mizyczna MDK Bartek"Wakacje tuz, tuż..." - spotkanie integracyjne Gr. Timki

Grupa "Timki" (op. A. Banach)

23.04.2014r.s. muzyczna MDK BartekWarsztaty "Wszyscy znamy hymn MDK

  uczestnicy: pracownie dz. II MDK "Bartek" -  muzyczna (op. A.Banach), taneczna (R.Łukaszewicz -Szczepanik),  plastyczna (E.Tarnowska), teatralna (W.Ziobrowska)

11.04.2014r.AgrafkaWarsztaty malowania pisanek

(op. J. Walerowicz i W. Szwegler)

30.03.2014r.
-
05.04.2014r.
Katedra Św. Stanisława i Wacława i MDK BartekWarsztaty ceramiczne „Rzeźby świętych i aniołów inspirowane twórczością J. Riedla”

Udział w warsztatach: Justyna Sochniel, Tomasz Stochniel, Wiktoria Dybciak, Kornelia Napart, Amelka Jaskuła, Konrad Jaskuła, Laura Fitrzyk, Patrycja Ćwiertnia, Eliza Parkitna, Julia Kawa, Amelka Michalik, Antonina Polak, Magda Halicka

Udział w Katedrze; Lidia Maciejewska, Dominika Brzykcy, Bogna Kiszecka, Amelka Jaskuła, Konrad Jaskuła, Hanna Stanejko, Martyna Kuśnierz, Martyna Nycek, Laura Fitrzyk, Julia Kawa, Amelka Michalik, Antonina Polak, Weronika Pieczara, Wiktoria Hawro (op. E. Tarnowska)

28.03.2014r.holl MDK BartekLoteria Fantowa dla Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu

Organizator RAM(op. R. Łukaszewicz - Szczepanik)

22.03.2014r.MDK BartekWarsztaty Muzyki Dawnej

Warsztaty z R. Dembińskim (op. A. Banach)

21.03.2014r.Klub BolkoDzień Talentów w MDK

Grand Prix: Sandra Matyszczyk (op. W. Ziobrowska)

Nagroda publiczności: Wiktoria Turek (op. A. Trzeciak)

Wyróżnienia: Oliwia Drozdowicz (op. J. Waksmundzka) ,Martyna Dymnicka (op. A. Banach), Konrad Jaskuła (op. Z. Curyl), Lidia Maciejewska (op. R. Łukaszewicz - Szczepanik) i Weronika Wąsowska (op. E. Tyszkiewicz).

udział: Estera Ofiara (op. A. Banach), Paweł Hanuszczak (op. A. Walerowicz), Martin Kurek (op. M. Jabłoński), Aleksandra Samoraj (op. J. Walerowicz), Hanna Slatan (op. W. Szwegler), Nadia Bielecka (op. J. Chojnowska), Tomasz Stochniel (op. E. Tarnowska), Lena Szydłowska (op. D. Jaros), Ernest Plichta (op. K. Jas), Oliwia Kachnowicz (op. E. Tyszkiewicz), 

(koordynator: J. Walerowicz)

10.03.2014r.holl MDK BartekKonkurs fotograficzny "Moje ferie w MDK"

Nagrody: 1 m. Jagoda Wróbel, 2 m. Justyna Wierzbicka, 3 m. Milena Jaroszewicz Wyróżnienia: Natalia Jarosz, Zuzanna Mrozińska, Paulina Telesz, Hubert Gutowski, Jagoda Jakubiec, Oskar Wrona, Sandra Matyszczyk. (op. K. Jas)                                                               

Występ:Studia Piosenki "Bartek" : Estera Ofiara i Wiktoria Pękała (op. A. Banach)


26.02.2014r.Teatr Stary BolesławiecSpektakl

Występ grupy Cedeen ze spektaklem na zaproszenie MDK Bolesławiec. (op. J. Chojnowska)

21.02.2014r.Ścianka wspinaczkowa w Witoszowie Dln.Mistrzostwa Koła w spinaczce skałkowej

WYNIKI:

I miejsce: Konrad Jaskuła (I trasa:0,26 m. II trasa:0,51 m) czas lączny: 1,17 m.

II miejsce: Zuzanna Pietrukiewicz (I trasa:0,24 m. II trasa:0,56 m) czas lączny: 1,20 m.

III miejsce: Natalia Józefiak (I trasa:0,33 m. II trasa:1,01 m) czas lączny: 1,34 m.

IV miejsce: Oliwia Matyszczyk (I trasa:0,34 m. II trasa:1,21 m) czas lączny: 1,55 m.

V miejsce: Piotr Kowalski (I trasa:0,23 m. II trasa:1,46 m) czas lączny: 2,09 m.

VI miejsce: Zuzia Kupczyk (I trasa:0,43 m. II trasa:2,45 m) czas lączny: 3,28 m.

VII miejsce: Amelia Jaskula (I trasa:1,16 m. II trasa:2,55 m) czas lączny: 4,11 m.

VIII miejsce: Dawid Matyszczyk (I trasa:1,18 m. II trasa: nie ukończył).

IX miejsce: Bartek Pszeniczka (I trasa: nie ukończył II trasa: nie ukończył).

17.02.2014r.s. muzyczna MDK BartekWarsztaty Muzyki Dawnej

Zespoł Muzyki Dawnej "Totus Muzikus" - warsztaty z P. Ryszardem Dembińskim (op. A. Banach)

15.02.2014r.
-
17.02.2014r.
KrakówWycieczka nagrodowa

Grupa teatralna Cedeen zwiedziła: Muzeum Armii Krajowej, Teatrem Starym, spektakl „Bitwa Warszawska” (op. J. Chojnowska)

14.02.2014r.s. muzycznaKoncert Walentynkowy

Udział: MAŁGORZARA DWORECKA, NATALIA ALEKSANDROWICZ, NATALIA MURDZEK, ANETA BAŁOS, MARTIN KUREK, ANNA ŻABA, PATRYCJA PIENIO, JOWITA WOŁKANOWSKA, MAŁGORZARA CZELADZKA (op. M. Jabłoński)

31.01.2014r.s. muzyczna MDK BartekKoncert "Posłuchajmy kolęd jeszcze raz..."

Koncert keyboardzistów i gitary połączony ze spotkaniem dla rodziców uczniów z tych grup Klawiatura I i II: Bożena Ogarek, Karolina Ścisłowicz, Helena Madera, Wiktoria Pieczara, Martyna Dymnicka, Alicja Uroda, Aleksandra Michalak. (opiekun: A. Banach)

12.01.2014r.Kamienna Góra - Skalnik (Rudawy Janowickie)IV zdobycie szczytu do Korony Gór Polski - Skalnik

Rajd Koła "ToTuToTam" (op. Z. Curyl)

09.01.2014r.s. turystycznaUrodzinowe spotkanie przyjaciół

Obchody 3 rocznicy powstania koła "ToTuToTam" (op. Z. Curyl)

20.12.2013r.sale MDKWieczór kolęd

RAM (op. R. Łukaszewicz - Szczepanik)

20.12.2013r.sala taneczna MDKWieczór kolęd: "Nadziekja dla Świata"

Spektakle gr, "Pauza" i gr. ze Spalonego Teatriu (op. J. Chojnowska)

19.12.2013r.s. teatralnaWieczór kolęd

występy pr. muzycznej (op. E. Tyszkiewicz)

18.12.2013r.s. muzyczna MDK BartekWieczór kolęd "Anioł pasterzom mówił"

Występował: Zespół muzyki dawnej "Totus Musicus" i soliści ze Studia Piosenki dla Dzieci i Młodzieży "Bartek" (Karolina Koch, Aleksandra Majcher, Marta Majcher i Weronika Wąsik) oraz  zespół piosenki i ruchu "TIMKI".(op. A. Banach)

12.12.2013r.WrocławWyjazd do teatru

grupy teatralne (J. Chojnoska)

06.12.2013r.s. teatralna MDK "Bartek"Mikołajkowe Prezentacje Teatralne i Spotkanie z Mikołajem

W Prezentacjach Mikołajkowych brali udział: Grupa "Figielek"- etiuda teatralna "Zajączek", Grupa "TS" - prezentacja spektaklu "Horror w kawiarni", grupa "Pierrot"- prezentacja etiudy "Żuraw i czapla" (op. W. Ziobrowska) oraz grupa "Timki" i Studio Piosenki dla dzieci Agnieszki Banach /solistki/ przedstawiciel grupy Keyboardowej

01.12.2013r.
-
08.12.2013r.
Kopalnia Złota w Złotym StokuWycieczka "W poszukiwaniu Świętego Mikołaja"

1.12. - Wyjazd pracowni tanecznych (op. A. Trzeciak i R. Łukaszewicz - Szczepanik)

8.12. - wyjazd pracowni turystycznej (op. Z. Curyl), plastycznej (op. E. Tarnowska) i teatralnej (op. W. Ziobrowska)

16.11.2013r.Boguszów - Gorce - WałbrzychIII zdobycie szczytu do Korony Gór Polski - Chełmiec

Rajd Koła "ToTuToTam (op. Z. Curyl)

15.11.2013r.s. muzycznaWieczór Muzyczny "Jesienne Liście"

Wystąpili:Natalia Aleksandrowicz, Marta Kurzeja, Małgorzata Dworacka, Małgorzata Czeladzka, Jowita Wołkanowska, Alicja Zielińska, Aleksandra Szpak, Martin Kurek, Aneta Bałos, Natalia Murdzek (op. M. Jabłoński)

13.11.2013r.MDK Bartek"Wieczór z Aleksandrem Fredrą"

Wernisaż prac plastycznych: pr. plastyczna (op. E. Tarnowska, recytacje wierszy pr. teatralna (op. W. Ziobrowska), oprawa muzyczna: Gr. "Klawiatura": Aleksandra Majcher, Karolina Koch, Cyprian Drożyński, wokal: Wiktoria Pieczara i Zespół Piosenki i Ruchu "Timki" (op. A. Banach)

26.10.2013r.Muzeum Regionalne w Jeleniej GórzeWycieczka do Jeleniej Góry

Wycieczka z pr. plastycznej (op. J. Waksmundzka)

19.10.2013r.WrocławOgólnopolski Pokaz Filmów i warsztaty psychoedukacyjne

Wyjazd grup: "Iskierki" i "Diagonal" (op. R. Łukaszewicz-Szczepanik)

19.10.2013r.MDK BartekWarsztaty Hip - Hop z Ewą Bielak

pr. taneczna (op. R. Łukaszewicz-Szczepanik)

12.10.2013r.ŚwidnicaVI Bieg Patrolowy Śladami Mieczysława Kozara-Słobódzkiego

I m. Pr. plastyczna: Hanai Slatan, Olga Slatan,Oliwia Kuczek, Andrzej Kukla, Marcela Waligóra, Jan Jurewicz, Natalia Natanek, Patrycja Pielech, Julia Kot, Magda Chludzińska (op. W. Szwegler)

II m. Pr. teatralna (op. J. Chojnowska), pr. taneczna (op. A. Trzeciak), III m. Pr. plastyczna (op. J. Waksmundzka), IV m. Pr. Taneczna (op. R. Łukaszewicz-Szczepanik), V m. pr. muzyczna (op. A. Banach), VI m. Pr. muzyczna (op. M. Jabłoński), VII m. Pr. teatralna (op. W. Ziobrowska), Pr. muzyczna (op. E. Tyszkiewicz), VIII m. Pr. turystyczna (op. Z. Curyl), IX m. Pr. taneczo-szachowa-modelarska (op. Z. Brożbar), X m. Pr. Agarafka (op. J. Walerowicz)

04.10.2013r.s. muzyczna Koncert wokalny z cyklu "Pożegnania"

Koncert "Pożegnania" związany był z zakończeniem regularnego uczestnictwa w MDK: Weronika
Fiołek, Aneta Klemczak, Wioleta Trzpil (op. M. Jabłoński)

18.09.2013r.WałbrzychWyjazd do Teatru Lalek w Wałbrzychu

Spektakl "Ble" - pr. teatralna (op. W. Ziobrowska)