Krótka przedświąteczna refleksja Michała Konarskiego uczestnika pracowni teatralnej „Cedeen”

Mrówkowa Wigilia

Mrówki, jak to mrówki, za duże nie są. Ale i takie małe mrówki Wigilię obchodzą. Może nie tak hucznie jak my-ludzie, ale na swój sposób. Mrówki nie dają sobie prezentów, bo nie mają rąk, że by je zapakować, ale zasiadają przy największym korzeniu w mrowisku i wspólnie spożywają 12 potraw. Są to między innymi larwa muchy z borowikami, czy ziarenka pszenicy z pestkami arbuza.

Mrówki, mimo że nie otrzymują prezentów, to cieszą się bardziej niż ludzie. A dlaczego? Bo wielu z nas jest wówczas w domu, więc wiele mrówek nie ginie na wskutek zmiażdżenia. Tak naprawdę, to my dajemy mrówkom największy prezent. Dajemy im życie.

Michał Konarski

Mrówkowa Wigilia
Mrówki, jak to mrówki, za duże nie są. Ale i takie
małe mrówki Wigilię obchodzą. Może nie tak hucznie
jak my-ludzie, ale na swój sposób. Mrówki nie dają
sobie prezentów, bo nie mają rąk, że by je
zapakować, ale zasiadają przy największym korzeniu
w mrowisku i wspólnie spożywają 12 potraw. Są to
między innymi larwa muchy z borowikami, czy
ziarenka pszenicy z pestkami arbuza.
Mrówki, mimo że nie otrzymują prezentów, to cieszą
się bardziej niż ludzie. A dlaczego? Bo wielu z nas jest
wówczas w domu, więc wiele mrówek nie ginie na
wskutek zmiażdżenia. Tak naprawdę, to my dajemy
mrówkom największy prezent. Dajemy im życie.
                                                             Michał Konarski