Koncert Kolęd Studia Piosenki La Chanson

16.01.2017 roku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Studio Piosenki La Chanson Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Za wsparcie w organizacji koncertu bardzo dziękujemy Świdnickiemu Ośrodkowi Kultury dzięki któremu koncert odbył się w sali kameralnej Klubu Bolko.

W koncercie zaprezentowała się cała plejada artystów Studia Piosenki La Chanson od najmłodszych ośmioletnich  po tegoroczne maturzystki.

Całość zaaranżował, poprowadził i zaakompaniował Dariusz Jaros- nauczyciel MDK Świdnica – pomysłodawca,  założyciel grupy i nauczyciel prowadzący.

Licznie zgromadzona publiczność, miała okazję wysłuchać tradycyjnych kolęd  w nowych odsłonach aranżcyjnych, a także współczesnych pastorałek stworzonych przez wybitnych polskich kompozytorów.Wśród utworów prezentowanych nie mogło zabraknąć kompozycji autorstwa Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna – twórców działających  na terenie naszego miasta.

Materiał zaprezentowany na koncercie opracowaliśmy wokalnie z młodzieżą w formach zespołowych od duetów po septet, a dwie kolędy zostały przygotowane i zaprezentowane przez pełny skład Studia Piosenki La Chanson. Do śpiewu zaprosiliśmy publiczność składającą się z rodziców , dziadków i przyjaciół młodych artystów prezentujących się na scenie, ponieważ celem naszym było spotkać się i pokolędować dla najbliższych naszym sercom- powiedział Dariusz Jaros opiekun grupy.

Oprócz form wielogłosowych zespołowych zaprezentowały się także solistki Studia Piosenki La Chanson, które dobarwiły całość koncertu przepięknymi wykonaniami polskich kolęd i pastorałek. Gratulujemy artystom wspaniałych występów i z niecierpliwością czekamy na kolejne muzyczne odsłony Studia Piosenki La Chanson Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.