IV OBÓZ WĘDROWNY KOŁA PIENINY 2016 – DZIEŃ V

Dzień V

Czas rozstania – czas powrotu…. A najgorsze są pożegnania. Wiele słów podziękowań, gestów i myśli zamykamy w jednym DZIĘKUJEMY. Na ręce Grzegorza Szewczyka – kierownika ośrodka składamy wszystkim jego wspaniałym ludziom, którzy dbają o turystów: małych i dużych. W krótkiej laudacji, która towarzyszy wręczeniu pamiątek z naszego MDK także przewija się nuta smutnego pożegnania. Wszystkim żal, ze to już koniec….

Schodzimy po raz ostatni do Jaworek, z że czasu sporo zwiedzamy wreszcie Wąwóz Homole. Busem jedziemy do centrum Szczawnicy. Warto zwiedzić centrum miejscowości z okazałą fontanną i zabytkowa architekturą uzdrowiska. Kolejne punkty programu urozmaicają podróż do Krakowa: zwiedzanie zamku w Czorsztynie i drewnianego kościoła pw. św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim – Zabytek z Listy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W Nowym Targu każdy chciał przysiąść na ławeczce Góralki. Obejrzeliśmy, także pomnik Wł. Orkana i Kozły na Rynku.