III Turnus – Półkolonia (zdjęcia ze wszystkich dni)

Od 10 lipca 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy rozpoczął się III Turnus Półkolonii. Dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach tematycznych, wycieczkach turystycznych, grze miejskie a także w konkurencjach sportowych. Pod koniec każdego z dnia oczekiwał ich obiad w Hotelu Sportowych. W poniedziałek najmłodsi świdniczanie uczestniczyli w warsztatach tanecznych, origami, muzycznych. Doskonalili oni swoje zdolności pod czujnym okiem Anny Trzeciak, Mateusza Grzelaka, Mirosława Jabłońskiego. We wtorek nasi podopieczni pojechali do aquaparku we Wrocławiu, gdzie spędzili cały dzień bawiąc i pływając. Opiekunowie prowadzili zabawy na terenie aquaparku, gdzie uczestnicy półkolonii aktywnie brali udział. W środę została zorganizowana gra miejska. Nasi uczestniczy dostali mapę z zaznaczonymi miejscami na Rynku Świdnickim wraz z pytaniami do wyszczególnionych miejsc. Gdy wrócili do MDK-u został zorganizowany „turniej łuczniczy na wesoło”. Mogli się nauczyć prawidłowej podstawy podczas strzelania oraz poznać jaka jest frajda ze strzelania. W czwartek dzieci znowu pojechały na wycieczkę, tym razem punktem docelowym był Chełmiec. Natomiast w piątek został przeprowadzony na OSIR-ze olimpiada sportowa. Dla naszych uczestników czekały następujące konkurencje: rzut piłką do kosza, rzuty karne, bieg z woreczkiem, slalom piłkarski oraz rzut piłeczkami do koszyczków. Po przeprowadzeniu powyższych konkurencji, obowiązkowo został przeprowadzony mecz piłkarski. Czwarty Turnus rozpocznie się 17 lipca.

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze