Grafika Agaty i Dominiki nagrodzona!

Grafika Agaty Burdak i Dominiki Waligórskiej zostały wyróżnione indywidualnie podczas IX Ogólnopolskiego Konkursu Plasycznego w Krakowie.
za promocję sztuki dziecięcej oraz realizację pięknej idei wychowania przez sztukę
i dla sztuki.

Prace: Dominiki Waligórskiej, Aleksandry Klimkiewicz oraz Aleksandy Iwancz podczas Biennale grafiki i rysunku zostały wyróżnione, a kwaliikację do wystawy otrzymała Maja Szymaszkiewicz.

„XIII Biennale grafiki i rysunku & miniatury 8×8 – Niech żyje linia!” zorganizowano przez Galerię Twórczości Plastycznej Młodych działającą w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.

– Każda nadesłana praca na konkurs jest  promocją sztuki dziecięcej oraz realizacją pięknej idei wychowania przez sztukę i dla sztuki. To ważne, tym bardziej cieszę się, że prace aż trzech moich podopiecznych zyskały w oczach jury i zostały wyróżnione – mówiJoanna Waksmundzka, nauczyciel plastyki.

Jak podkreślają organizatorzy, lonkurs jest pretekstem do pozyskania pięknych prac graficznych i rysunkowych, będących zapisem wrażliwości i wyobraźni młodych twórców. Dowolność tematyczna daje możliwość wypowiedzi artystycznej o treściach ważnych dla młodych, przez co ukazuje ich próby poznawania świata i odkrywania własnej tożsamości.

Wernisaż prac odbędzie się w MDK „Śródmieście” Wrocław, 16 czerwca 2015.