Jubileusz Muzeum Dawnego Kupiectwa

” Świdnickie opowieści” taki tytuł nosiło nasze przedstawienie, składające się z trzech opowiadań. Pierwsze opowiadanie to legenda o Wodzu Świdno, który przybył pod górę Ślężę ze swoim mężnym wojskiem. Podobno od jego imienia powstała nazwa naszego miasta. Druga historia jest oparta na prawdziwych faktach historycznych: W Świdnicy w XIII w mieszkała piękna Księżniczka Anna, bratanica Księcia Bolka II o  której rękę poprosił Król Karol IV Luksemburski. Król Karol w 1355 roku został Cesarzem a nasza Anna Świdnicka Cesarzową. Taka wzruszająca historia. Trzecia opowieść mówiła o chciwym rajcy (rajca-radny), który wytresował kawkę tak, by kradła dla niego złote monety z miejskiego skarbca na wieży ratuszowej. Odnaleziono złodzieja i rajca musiał umrzeć. Takie to historie przedstawiliśmy na uroczystości z okazji 50- lecia Muzeum Dawnego Kupiectwa, która odbyła się w dniu 12.05.2017 o godz. 18.00. Wszystkie trzy etiudy teatralne zostały przygotowane i zaprezentowane przez uczestników Młodzieżowego Domu Kultury. Każda ze scen miała swój klimat, odrębną scenografię, kostiumy, muzykę i choreografię, a aktorzy przybliżyli widzom świat legend świdnickich i historycznych wydarzeń.

Wystąpili:  Grupa Teatralna ” Pauza” p. Joanny Chojnowskiej: Martyna Idczak, Aleksandra Król, Julia Wabik, Wiktoria Słomińska, Elżbieta Tądel, Nadia Antonowicz, Weronika Wąsik, Kacper Polański, gościnnie wystąpił Arkadiusz Homenda(pracownia plastyczna p. J. Waksmundzkiej), Zespół Muzyki Dawnej ” Totus Musicus” p. Agnieszki Banach:  Dominika Dziedzic, Katarzyna Filipek, Laura Fitrzyk, Ewa Fitrzyk, Weronika Mongiało, zespół taneczny p. A. Trzeciak: Wiktoria Turek, Karina Biedroń, Emilia Hardy, Wójcik Wiktoria, Zuzanna Lisek, Julia Łuczak, Ania Wierzbicka, Ola Jakubik i oczywiście grupa wokalna p. Dariusza Jarosa ” La Chanson”: Kinga Półtorak, Natalia Stankiewicz, Hanna Guźlińska, Wiktoria Stamborska.

Scenariusz i reżyseria-p. Joanna Chojnowska, opracowanie muzyczne- p. Dariusz Jaros, p. Agnieszka Banach.

grupa ” Pauza”

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze